RAPORT

Atak na Jana Pawła II

Agresywne zachowanie Nitrasa w Sejmie. Popchnął posła PiS [WIDEO]

Incydent w Sejmie (fot. Twitter/Bartłomiej Maksymowicz)
Incydent w Sejmie (fot. Twitter/Bartłomiej Maksymowicz)

Najnowsze

Popularne

W Sejmie trwa burzliwa debata po wyroku TK w sprawie aborcji eugenicznej. Doszło do incydentu z udziałem posła Platformy Obywatelskiej Sławomira Nitrasa. Polityk zepchnął na sejmowe ławy posła PiS Wiesława Krajewskiego. – Gdzieś się przemieszczał i zamiast przeprosić, z zaskoczenia utorował sobie drogę łokciem – mówi portalowi tvp.info poseł Krajewski.

Wdówik: Wreszcie mamy poczucie, że nikt nie odmawia niepełnosprawnym prawa do życia

Dzięki temu wyrokowi – i mówię to przede wszystkim jako osoba niepełnosprawna – wreszcie mamy poczucie, że nikt nie odmawia z powodu...

zobacz więcej

Trwa dwudniowe posiedzenie Sejmu. Przebiega bardzo burzliwie. Przedstawiciele opozycji ubrani na czarno z hasłami Strajku Kobiet próbowali dostać się w kierunku ław sejmowych PiS. Na miejscu musiała interweniować Straż Marszałkowska. Odgrodzono kordonem opozycję od posłów partii rządzącej.

W trakcie obrad wicemarszałek Ryszard Terlecki wykluczył z posiedzenia dwoje posłów KO: Klaudię Jachirę i Sławomira Nitrasa. Wicemarszałek pouczył też kilku innych posłów opozycji: Joannę Scheuring-Wielgus, Barbarę Nowacką i Michała Szczerbę.

Wzburzony Nitras opuścił salę obrad. Udał się jednak w kierunku ław posłów PiS, gdzie był również prezes PiS Jarosław Kaczyński. Na nagraniach udostępnianych w sieci widać, że Nitras, chcąc wyjść z sali, przepchnął posła PiS Wiesława Krajewskiego.

Poseł Krajewski w rozmowie z portalem tvp.info potwierdził, że doszło do takiego zdarzenia. – Pan Nitras przechodził. Stałem w przejściu i on zachował się skandalicznie – wskazuje.

Mówi, że polityk PO gdzieś się przemieszczał i zamiast go przeprosić, potrącił go łokciem. – Torował sobie przejście. To zachowanie skandaliczne. Miał przecież całą stronę na swobodne przejście. Chciał się zbliżyć do prezesa Kaczyńskiego – wskazuje.

Krajewski dodaje, że o sytuacji porozmawia z wicemarszałkiem Sejmu. – Dobrze, że się wsparłem o siedzenia i nie wywróciłem – kończy polityk.

Próbowaliśmy skontaktować się z posłem Nitrasem lecz nie odbierał telefonów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej