RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pijany kierowca jechał 157 km/h przez miasto [WIDEO]

Policjanci z lubuskiej grupy SPEED zatrzymali 44-latka, który mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu jechał z prędkością 157 km/h po jednej z ulic w Gorzowie Wielkopolskim, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 70 km/h – poinformował we wtorek Mateusz Sławek z lubuskiej policji.

– Gorzowianin stracił prawo jazdy i stanie przed sądem za jazdę pod wpływem alkoholu. Grozi mu do dwóch lat więzienia i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dostał też tysiąc zł mandatu – powiedział Sławek.

Do zatrzymania mężczyzny doszło w niedzielny (25 października br.) wieczór na ul. Słowiańskiej. Kierujący osobowym volvo od razu zwrócił uwagę patrolu grupy SPEED, który pełnił dyżur w tej części Gorzowa. Jego auto w miejscu ograniczenia prędkości do 70 km/h jechało z prędkością ponad dwukrotnie większą, co zarejestrował wideoradar w radiowozie.

– Po zatrzymaniu kierowcy do kontroli, funkcjonariusze od razu wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie wykazało, że miał ponad 1,5 promila w organizmie. Auto trafiło na policyjny parking, a kierowca na komendę – dodał Sławek.

Od początku tego roku lubuscy policjanci zatrzymali 2 128 nietrzeźwych kierujących oraz odebrali prawa jazdy 857 osobom, które w terenie zabudowanym przekroczyły dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h.

źródło:

Zobacz więcej