RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nielegalna dyskoteka w Rudzie Śląskiej. Interweniowała policja

Policjanci zabezpieczyli sprzęt dyskotekowy oraz narkotyki (fot. Policja)

Kilkanaście osób bawiło się na plenerowej dyskotece, zorganizowanej w miniony weekend w Rudzie Śląskiej. Za udział w zgromadzeniu i niestosowanie się do obowiązku używania maseczek i utrzymywania dystansu społecznego policja zatrzymała sześcioro uczestników zabawy.

Strzelanina w Stalowej Woli. Rannych dwóch mężczyzn

Strzelanina w Stalowej Woli. Dwie osoby zostały ranne. Trwa pościg policyjny za trzema bandytami.

zobacz więcej

– W niedzielny wieczór z okolicy nieużytków na terenie rudzkiej dzielnicy Kochłowice dochodziły odgłosy muzyki. Zainteresowali się tym policjanci z Rudy Śląskiej. Gdy ustalili miejsce, okazało się, że kilkaset metrów od zabudowań mieszkalnych ktoś zorganizował dyskotekę, w której brało udział kilkanaście osób. Większość z nich na widok mundurowych uciekła – podał zespół prasowy śląskiej policji.

Mundurowi zatrzymali sześć osób, wśród których był didżej, odpowiedzialny za zorganizowanie dyskoteki. To mieszkańcy Katowic, Chorzowa, Chrzanowa i Radlina w wieku od 19 do 42 lat. Jak widać na opublikowanym przez policję filmie, plenerowa dyskoteka była wyposażona nie tylko w sprzęt nagłaśniający, ale też światła; na drewnianej konstrukcji zawieszono plandekę chroniącą przed deszczem, tuż obok płonęło ognisko.

– Policjanci zabezpieczyli sprzęt dyskotekowy i narkotyki, które mogły być tam rozprowadzane. Śledczy przesłuchali wszystkich zatrzymanych. Zostaną wobec nich sporządzone wnioski do sądu o ukaranie za udział w zgromadzeniu powyżej pięciu osób oraz niestosowanie się do obowiązku używania maseczek ochronnych i utrzymywania dystansu społecznego – podała rudzka komenda.

Mężczyźnie, który zorganizował dyskotekę, przedstawiono dodatkowo zarzut organizacji zgromadzenia i posiadania narkotyków. Śledczy z komisariatu w Kochłowicach ustalają jeszcze, czy były tam wcześniej organizowane podobne imprezy.

źródło:

Zobacz więcej