RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Do aresztu trafił Gruzin podejrzany o zabójstwo 27-letniego mieszkańca Olsztyna

Nożownik zadał mężczyźnie sześć ciosów, uszkadzając płuco (fot. policja)

Do aresztu trafił Gruzin, który jest podejrzany o zabójstwo 27-letniego mieszkańca Olsztyna. Nożownik zadał mężczyźnie sześć ciosów w plecy, uszkadzając płuco. Podejrzanemu grozi kara dożywotniego więzienia – podała prokuratura okręgowa w Olsztynie.

Uciekł ze szpitala i próbował ukraść karetkę. Chciał nią pojechać do domu

Do 5 lat więzienia grozi 33-letniemu obywatelowi Ukrainy, który próbował ukraść karetkę spod szpitala w Płońsku. Jak wyjaśniał, chciał wrócić nią...

zobacz więcej

Jak podał w komunikacie rzecznik prokuratury okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny, w poniedziałek w godzinach wieczornych na wniosek prokuratora rejonowego Olsztyn-Południe sąd rejonowy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec 32-letniego obywatela Gruzji podejrzanego o zabójstwo.

Do zabójstwa doszło w nocy z 17 na 18 października. Około godziny 2 nad ranem olsztyńscy policjanci otrzymali informację o 27-latku, który został znaleziony przez przechodnia w okolicy ul. Krasickiego na osiedlu Jaroty. Podawano wówczas, że nieznany sprawca ostrym narzędziem zadał kilka ciosów swojej ofierze, a następnie oddalił się w nieznanym kierunku, pozostawiając swoją ofiarę i nie udzielając jej pomocy.

27-latek trafił do szpitala, gdzie po czterech dniach zmarł. Policja opublikowała w mediach społecznościowych wizerunki osób, które zostały zarejestrowane przez okoliczne kamery. Do poszukiwań nożownika włączyli się policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Policja w Olsztynie poszukuje 14-letniej Diany Baranowskiej

Olsztyńscy policjanci poszukują 14-letniej Diany Baranowskiej, która we wtorek (20.10.2020) ok. godz. 16 00 oddaliła się z miejsca zamieszkania...

zobacz więcej

– Po kilku dniach intensywnej pracy, dzięki m.in. publikacji nagrań z okolicy miejsca zdarzenia, funkcjonariusze ustalili dane personalne osoby odpowiedzialnej za tą tragedię. Policjanci szybko ustalili, że sprawcą zdarzenia jest 32-letni obywatel Gruzji, który wyjechał z Olsztyna i ukrył się w jednym z mieszkań na terenie Wrocławia. Mężczyzna przebywając w Olsztynie pracował w jednej z firm budowlanych – wyjaśnił podkomisarz Rafał Prokopczyk z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Jak podkreślił, policyjni śledczy działali wielotorowo. Przesłuchiwali oni świadków, skrupulatnie zabezpieczali i przeglądali zapisy z kamer monitoringów. Z prośbą o pomoc wystąpili również do korporacji zrzeszającej środowiska taksówkarzy, którzy mogli w tamtym czasie przejeżdżać w pobliżu miejsca zdarzenia.

Ostatecznie wszystkie tropy prowadziły do jednego z mieszkań na terenie Wrocławia. Policjanci musieli działać dynamicznie, istniało duże prawdopodobieństwo, że 32-latek może próbować ucieczki za granicę – dodał Prokopczyk.

W zatrzymaniu podejrzanego 32-latka pomogli funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Zanim policjanci weszli do wytypowanego wcześniej mieszkania, w którym ukrywał się sprawca przestępstwa, na miejsce skierowano m.in. techników kryminalistyki czy ratowników medycznych.

Budynek, w którym przebywał niebezpieczny mężczyzna, został otoczony policyjnym kordonem. 32-latek został zauważony i natychmiast obezwładniony przez mundurowych w momencie, gdy otworzył drzwi od zajmowanego lokalu i chciał wyjść na papierosa. Mężczyzna został skuty w kajdanki i zaprowadzony do policyjnego radiowozu, którym został przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie i osadzony w policyjnym areszcie.

źródło:

Zobacz więcej