RAPORT

Pogarda

„Margot” na demonstracji w stolicy. Kolejny atak lewicowego aktywisty [WIDEO]

Michał Sz. pojawia się kilkukrotnie w relacjach mediów z poniedziałkowego protesty w centrum Warszawy (fot. YouTube/Onet; Facebook/WP Wiadomości)
Michał Sz. pojawia się kilkukrotnie w relacjach mediów z poniedziałkowego protesty w centrum Warszawy (fot. YouTube/Onet; Facebook/WP Wiadomości)

Najnowsze

Popularne

Kolejny atak lewicowego aktywisty Michała Sz. ps. Margot. W trakcie manifestacji w centrum Warszawy mężczyzna za cel obrał stojący samochód. Zachowanie aktywisty zarejestrowały kamery.

„Margot” znów atakuje ludzi. Poręczyli za niego m.in. ks. Boniecki i rabin Schudrich

W centrum Warszawy lewicowi aktywiści ponownie próbowali zablokować legalnie jeżdżącą furgonetkę Fundacji Pro – Prawo do Życia – informuje...

zobacz więcej

Poniedziałkowa manifestacja pod hasłem „Strajk kobiet” przeszła wieczorem spod siedziby Trybunału Konstytucyjnego na Plac Trzech Krzyży, gdzie po godz. 19 zgromadziło się tysiące uczestników.

Na placu doszło do konfrontacji między protestującymi a osobami blokującymi dostęp do mieszczącego się tam kościoła pw. św. Aleksandra. W stronę osób pod kościołem rzucono m.in. race i butelki. Dochodziło do przepychanek i bójek. Zaatakowano funkcjonariuszy, a jeden z nich został poparzony racą. Policja zmuszona była użyć gazu pieprzowego.

Wśród uczestników manifestacji był podejrzany o dokonanie czynu chuligańskiego Michał Sz., znany jako Margot, jeden z liderów kolektywu „Stop Bzdurom”. Mężczyzna, przedstawiający się jako Małgorzata, dołączył do grupy agresywnych demonstrantów, którzy za cel obrali stojący na placu samochód.

Zachowanie aktywisty zarejestrowały kamery. Widać na nich, jak mężczyzna w pewnym momencie wyłamuje wycieraczkę z tyłu pojazdu.

Na kolejnych ujęciach z prowadzonych przez media relacji na żywo widać wyraźnie, że wandal to właśnie Michał Sz. Przypomnijmy, że „Margot” podejrzany jest o dokonanie czynu chuligańskiego polegającego na udziale w zbiegowisku, brutalnym zaatakowaniu działacza fundacji pro-life oraz niszczeniu mienia należącego do fundacji. Chodzi o zdarzenia z 27 czerwca tego roku, za co grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.
teraz odtwarzane
Wulgarne zachowanie lewackich aktywistów pod kościołem św. Aleksandra

Lewicowi aktywiści zaatakowali kościół na pl. Trzech Krzyży w Warszawie

Trwa atak środowisk lewicowych na kościół św. Aleksandra na pl. Trzech Krzyży w Warszawie. Drzwi do budynku bronią działacze środowisk narodowych i...

zobacz więcej

W połowie lipca wobec Sz. zastosowano policyjny dozór i poręczenie w kwocie 7 tys. zł. 7 sierpnia sąd uwzględnił zażalenie prokuratora i zastosował wobec niego dwumiesięczny areszt tymczasowy. Michał Sz. został doprowadzony do aresztu śledczego.

Za aktywistę poręczyło kilkanaście osób. Znaleźli się wśród nich m.in. emerytowany redaktor naczelny „Tygodnika Powszechnego” ks. Adam Boniecki oraz Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich.

Kilka dni temu opisywaliśmy kolejne zdarzenie z udziałem Michała Sz., gdy ponownie zaatakował ludzi i próbował zablokować przejazd furgonetki fundacji pro-life.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej