RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rozlał płyn do dezynfekcji i go podpalił w szkole. Sąd zajmie się sprawą 16-latka

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na warszawskim Targówku (fot. Shutterstock/IV. andromeda)

Sąd zajmie się sprawą 16-latka, który w jednej z warszawskich szkół rozlał płyn do dezynfekcji na podłogę i go podpalił – poinformowała we wtorek mł. asp. Irmina Sulich z Komendy Rejonowej Policji VI.

Nielegalna kastracja. Policja zatrzymała domniemanego kanibala

Funkcjonariusze biura szeryfa w amerykańskim stanie Oklahoma zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o wykonanie nielegalnego zabiegu kastracji na...

zobacz więcej

Jak przekazała policjantka do zdarzenia doszło kilka dni temu na Targówku. – W jednej ze szkół średnich podczas przerwy uczniowie przebywali w klasie. Kiedy zaczęła się lekcja, nauczyciel wchodząc do pomieszczenia zauważył dwóch chłopców, którzy nogami ugaszali ogień pod ławką. Na szczęście nikt nie potrzebował pomocy medycznej – poinformowała wtorek mł. asp. Irmina Sulich.

Po rozmowie z chłopcami okazało się, że jeden z nich wylał na podłogę płyn do dezynfekcji i podpalił go zapalniczką. Nauczyciel natychmiast powiadomił o tym rodziców nastolatka oraz dyrekcję szkoły.

– Sprawa trafiła do wydziału nieletnich północnopraskiej komendy. 16-latek, który podpalił rozlaną substancję odpowie za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu uczniów i pracowników szkoły. Nieletnim zajmie się sąd – podała mł. asp. Irmina Sulich.

źródło:

Zobacz więcej