RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu. Raport 27.10 – stan zajętych łóżek i respiratorów

Jeszcze w tym tygodniu szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym ma przyjąć pierwszych pacjentów (fot. PAP/Leszek Szymański)

Kolejny dzień spada liczba zakażeń na Mazowszu – wynika z danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Rośnie jednak liczba zajętych łóżek i respiratorów przeznaczonych dla pacjentów z Covid-19. Szczegółowe dane o dostępności sprzętu szpitalnego w regionie przekazały służby wojewody mazowieckiego.

Morawiecki: Mamy ponad 3 tys. respiratorów czekających na podłączenie

Mamy dziś ponad 3 tys. respiratorów czekających na podłączenie; liczymy, że nie wszystkie będą potrzebne – podkreśla premier Mateusz Morawiecki w...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Od początku epidemii w regionie zmarło już 627 osób zakażonych koronawirusem. W poniedziałek – jak wynika z danych mazowieckiego sanepidu – odnotowano 13 przypadków śmiertelnych.

Do 15 381 wzrosła minionej doby liczba potwierdzonych zakażeń SARS-CoV-2 w Warszawie (wzrost o 745), na całym Mazowszu – do 36 946. Odnotowane minionej doby zachorowania na Covid-19 to w sumie 1 654 osoby. To kolejny dobowy spadek w porównaniu do poprzednich raportów, gdy WSSE informowała o 1850 (w niedzielę), 2 026 (w sobotę) czy 2 075 (w piątek) nowych infekcjach.

Jak dotąd w woj. mazowieckim potwierdzono 15 977 ozdrowieńców; liczba ta zwiększyła się w ciągu ostatniej doby o 579 kolejnych pacjentów, którzy pokonali Covid-19.

Liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce – zgodnie z danymi resortu zdrowia przekazanymi w poniedziałek – to niespełna 264 tys. 4 483 z nich zmarło.

Z danych wojewódzkiej stacji sanitarno-epidemiologicznej wynika, że objętych kwarantanną domową na Mazowszu jest 41 195 osób, a pod nadzorem sanitarno-epidemiologicznym – 6 129.

Według komunikatu zamieszczonego na stronie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, w regionie przygotowanych jest 1 968 łóżek covidowych, z czego 1450 zajmują osoby z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem.

W całym województwie zajętych jest 119 ze 140 respiratorów przeznaczonych dla chorych na Covid-19.

W wywiadzie dla „Gazety Polskiej” premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że 3 tys. respiratorów jest gotowych do podłączenia.

źródło:
Zobacz więcej