RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Były menedżer Lewandowskiego Cezary K. zatrzymany

Lewandowski złożył zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa szantażu Cezarego K. (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)

Na polecenie Prokuratury Regionalnej w Warszawie policjanci zatrzymali byłego reprezentanta piłkarskiej reprezentacji Polski Cezarego K. – dowiedział się portal tvp.info. Sprawa dotyczy kierowania gróźb wobec Roberta Lewandowskiego. K. to były poseł Platformy Obywatelskiej.

Wysocy rangą policjanci zatrzymani. Jeden liczył dni do emerytury

Biuro Spraw Wewnętrznych Policji zatrzymało czterech oficerów z Komendy Stołecznej – dowiedział się portal tvp.info. Z naszych ustaleń wynika, że...

zobacz więcej

Do zatrzymania K. doszło we wtorek nad ranem na polecenie Prokuratury Regionalnej w Warszawie. Czynności dokonali funkcjonariusze Komendy Stołecznej Policji.

Próba wymuszenia milionów


K. to były reprezentant Polski w piłce nożnej i były menedżer piłkarski Roberta Lewandowskiego. Jak mówi portalowi tvp.info rzecznik Prokuratury Regionalnej w Warszawie prok. Marcin Saduś, śledztwo dotyczy kierowania gróźb karalnych wobec „wybitnego polskiego piłkarza, byłego klienta i współpracownika zatrzymanego, celem zmuszenia pokrzywdzonego do zapłaty kwoty 20 mln euro na rzecz Cezarego K”.

Jak podaje Saduś, obecnie trwają przeszukania w miejscach zamieszkania oraz prowadzenia działalności gospodarczej przez zatrzymanego.

Mężczyzna usłyszy zarzuty w siedzibie prokuratury. Po czynnościach prokuratura zdecyduje o zastosowaniu środków zapobiegawczych.

Cezary K. był posłem Platformy Obywatelskiej w latach 2010-15.

Pobicie operatora TVP. Syn Ryszarda K. zatrzymany

Policja zatrzymała 31-letniego Aleksandra K., podejrzanego o pobicie operatora TVP Gdańsk – dowiedział się portal tvp.info. Mężczyzna to syn...

zobacz więcej

Konflikt K. – Lewandowski


Jak podawały we wrześniu polskie media, powołując się na publikacje w niemieckim dzienniku „Der Spiegel”, Cezary K. skierował przeciwko Robertowi Lewandowskiemu pozew cywilny, domagając się zapłaty około 39 mln złotych.

„Chodzi o udziały w spółce RL Management, którą założyli w 2014 roku, na potrzeby kolejnych kontraktów. K. wniósł do niej prawa do wizerunku zawodnika wycenione wówczas na 3,5 mln zł. Otrzymał w zamian 2 proc. udziałów firmy, pozostałe 98 proc. należy do Lewandowskiego” – wyjaśniali dziennikarze portalu wirtualnemedia.pl.

Spółka RL Management została rozwiązana. Na łamach „Spiegla” znanemu piłkarzowi zarzucano m.in. antydatowanie umowy dotyczącej praw reklamowych, dzięki czemu miał uniknąć wielomilionowych podatków.

„Wszelkie rozliczenia podatkowe zarówno osobiste, jak i spółek Roberta Lewandowskiego, prowadzone są zawsze zgodnie z prawem. Prawidłowością rozliczeń w Niemczech zajmuje się licencjonowany, niemiecki doradca podatkowy, który dba o to, aby wszelkie wymagane dokumenty były zawsze przedstawione organom podatkowym w Niemczech, a podatek prawidłowo rozliczony i zapłacony w terminie. Pan Cezary K. próbuje wymusić na Robercie Lewandowskim zapłatę nienależnych mu środków. Ustosunkowywanie się do ewentualnych zarzutów na łamach mediów traktujemy jako próbę wywierania nacisku na nas poprzez szkalowanie reputacji Roberta Lewandowskiego i tworzenie fikcyjnego wyobrażenia o sprawie, co miałoby w przyszłości wpływać na postrzeganie tejże sprawy przez sąd” – informowała rzeczniczka prasowa Lewandowskich Monika Bondarowicz, cytowana przez onet.pl. Z kolei na początku października onet.pl informował, że prawnik Roberta Lewandowskiego złożył do prokuratury zawiadomienie dotyczące gróźb karalnych pod adresem piłkarza, które miały go zmusić do zapłaty na rzecz Cezarego K. Lewandowski był szantażowany przez byłego menedżera.

źródło:
Zobacz więcej