RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Przybywa wolontariuszy i organizacji chcących wspierać seniorów w czasie epidemii

Gotowość niesienia pomocy można zgłaszać na stronie www.wspierajseniora.pl (fot. PAP/Marcin Bielecki)

Rząd uruchomił Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. – Dzwoniąc pod bezpłatny numer telefonu 22-505-11-11 osoby starsze mogą zwrócić się o pomoc np. w zrobieniu zakupów i robią to chętnie – poinformowała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Jak dodaje, zgłosiło się już ok. 3 tys. osób.

„Rekomendujemy naszym seniorom, aby pozostawali w domu, jeżeli nie ma potrzeby”

„Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów” – to nowy projekt, w którym rząd, samorządy i instytucje pomocowe wspólnie pracują nad pomocą dla osób...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Starsi uzyskują pomocorganizacji pozarządowych, harcerzy, ochotniczych straży pożarnych i Wojsk Obrony Terytorialnej.

– Swoją pomoc w ramach Korpusu Wsparcia Seniorów zadeklarowało również blisko 50 organizacji młodzieżowych – wskazał pełnomocnik rządu ds. polityki młodzieżowej Piotr Mazurek.

Jak wyjaśnił, są to organizacje pozarządowe, fundacje, stowarzyszenia czy młodzieżowe rady działające przy jednostkach samorządu terytorialnego. Młodzież chce pomagać seniorom i, zdaniem Mazurka, w tym tygodniu tych organizacji jeszcze przybędzie.

Pełnomocnik rządu ds. polityki młodzieżowej zwrócił uwagę na to, że wicepremier Piotr Gliński, który nadzoruje Narodowy Instytut Wolności, także zaapelował do środowisk współpracujących z Instytutem o to, by dołączały do tej akcji.

Ochotnicy mogą zgłaszać swoją gotowość niesienia pomocy na stronie www.wspierajseniora.pl.

źródło:
Zobacz więcej