RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

W całej Polsce wolne łóżka covidowe i respiratory

W razie potrzeby wojewodowie deklarują stałe poszerzanie bazy (fot. PAP/Leszek Szymański)

We wszystkich województwach w kraju wciąż są wolne łóżka covidowe, choć liczba wolnych respiratorów się zmniejsza. Tam, gdzie liczba zajętych łóżek zbliża się do liczby wszystkich dostępnych, wojewodowie deklarują stałe poszerzanie bazy wraz z zapotrzebowaniem.

Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu. Raport 21.10 – kolejny szpital tymczasowy

Blisko 1,3 tys. Zakażeń potwierdziła minionej doby na Mazowszu Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Połowa tej liczby to infekcje...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

W woj. dolnośląskim szpitale dysponują 1456 łóżkami przeznaczonymi dla pacjentów chorych na COVID-19, z czego w poniedziałek zajętych było 775 łóżek. Z 116 respiratorów przeznaczonych dla pacjentów zakażonych koronawirusem 61 jest zajętych.

W woj. kujawsko-pomorskim zajętych jest 633 na 1150 łóżek dla pacjentów chorych na COVID-19 - poinformował Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy. W regionie wolnych jest 47 na 100 respiratorów przeznaczonych dla zakażonych koronawirusem. Jak podkreślał rzecznik prasowy wojewody Adrian Mól, ta baza może być jeszcze rozszerzana w województwie w zależności od potrzeb i rozwoju epidemii.

Z informacji zamieszczonych na stronie internetowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że we wszystkich szpitalach regionu jest 1167 łóżek dla pacjentów z COVID-19. Według stanu na niedzielę 864 było zajętych. Dla pacjentów z COVID-19 ogółem jest 98 respiratorów, a 55 z nich jest zajętych.

Na Pomorzu Zachodnim zajęta jest ponad połowa z 883 łóżek w szpitalach dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia i zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Z informacji Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że ogólna liczba łóżek w regionie dla pacjentów z COVID-19 to 883, z czego 515 jest już zajętych.

Z kolei ogólna liczba respiratorów dla pacjentów z koronawirusem na Pomorzu Zachodnim to 67, z czego 49 jest zajętych.

W Ciechocinku powstanie szpital uzupełniający dla pacjentów „covidowych”

Szpital uzupełniający dla pacjentów chorujących na COVID-19 dla województwa kujawsko-pomorskiego powstanie w Ciechocinku – poinformował burmistrz...

zobacz więcej

Wojewoda lubelski Lech Sprawka zapewnił, że baza łóżek dla pacjentów z koronawirusem jest systematycznie zwiększana. W niedzielę tylko w szpitalach II poziomu, czyli dla pacjentów, u których główną chorobą jest COVID-19, było 977 łóżek, teraz jest ich 1081. Przybyło też łóżek respiratorowych. W niedzielę było 71, jest 107.

W woj. lubuskim w szpitalach, na oddziałach zakaźnych dla pacjentów zmagających się z COVID-19 i podejrzanych o zakażenie jest przygotowanych obecnie 1038 łóżek. Według stanu na poniedziałek, zajęte były 422 - poinformował dyrektor Biura Wojewody Lubuskiego Karol Zieleński. W regionie jest 57 łóżek respiratorowych dla osób z najcięższymi objawami COVID-19. Według ostatnich danych, zajęte były 24 z nich.  

W woj. łódzkim według danych Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi, w poniedziałek wolnych było 268 łóżek spośród 1,8 tys. miejsc covidowych wszystkich poziomów leczenia szpitalnego; wolnych jest 77 respiratorów.

W woj. mazowieckim chorzy na COVID-19 zajmują 1450 z 1968 łóżek szpitalnych przeznaczonych dla pacjentów z koronawirusem - poinformował Mazowiecki Urząd Wojewódzki. Zajętych jest 119 ze 140 respiratorów.

W woj. małopolskim jest zajętych 907 z 2280 łóżek szpitalnych przeznaczonych dla pacjentów z koronawirusem. Zajętych jest także 188 ze 192 respiratorów.

„Koronawirus szpital”. Nowy program TVP Info o walce z epidemią

Na antenie TVP Info pojawi się nowy program o walce z epidemią koronawirusa – „Koronawirus szpital”. Premiera odbędzie się w poniedziałek o...

zobacz więcej

Jak informuje wojewoda opolski, w regionie jest 610 łóżek dla chorych zakażonych koronawirusem. Z tej liczby 378 jest już zajęte. Na 33 respiratory covidowe zajętych jest już 20 urządzeń. Od wtorku liczba łóżek dla chorych zakażonych koronawirusem powinna wzrosnąć.

Pomorski Urząd Wojewódzki poinformował, że na ogólną liczbę 1037 łóżek dla pacjentów z koronawirusem w poniedziałek zajętych było 551. Z kolei na 39 respiratorów dla pacjentów chorych na COVID-19 w użyciu były 33 urządzenia.

Podlaski Urząd Wojewódzki dane o liczbie zajętych łóżek szpitalnych przeznaczonych dla wymagających hospitalizacji osób chorych na COVID-19 podaje na swojej stronie internetowej. Ostatnie pochodzą z niedzieli. Według nich na 877 łóżek dla pacjentów z koronawirusem, w niedzielę zajęte były 454 miejsca. Dane mówiły również o 42 zajętych respiratorach na 51 wszystkich.

W woj. podkarpackim jest 1090 łóżek dla chorych na COVID-19, z czego zajętych jest ich 654. Na 57 respiratorów, zajętych jest 50.

Z danych Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego na wynika, że ogólna liczba łóżek w regionie dla pacjentów z COVID-19 to 890, z czego 704 jest już zajętych. Z kolei ogólna liczba respiratorów dla pacjentów z koronawirusem w Świętokrzyskiem to 85, z czego 51 jest zajętych.

Według najnowszych danych wojewody na Warmii i mazurach jest 738 łóżek covidowych, z których zajętych jest 315 z nich. Szpitale w regionie mają do dyspozycji 45 respiratorów, obecnie korzysta z nich 23 pacjentów.

Jak poinformował Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, łączna liczba łóżek covidowych w całym regionie wynosi 1547; zajętych jest 1250, a dostępnych 297. Z danych służb wojewody wynika także, że ze 173 łóżek respiratorowych dostępnych w regionie zajęte są 74 łóżka, 99 jest wolnych.

źródło:

Zobacz więcej