RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Fake news dziennikarki Onetu nakręca emocje wśród protestujących

MON wyjaśnia, z czego wynika obecność żandarmerii (fot. arch.PAP/Marcin Bielecki)

„Od środy żołnierze żandarmerii wojskowej na ulicach. Dziewczyny uważajcie na siebie!” – napisała na Twitterze Karolina Opolska z Onetu. „Taka pomoc była udzielana również podczas 1 fali epidemii. Żandarmeria pomaga m. in. w kontrolowaniu przestrzegania kwarantanny” – wyjaśniło MON.

Lewicowi aktywiści zaatakowali kościół na pl. Trzech Krzyży w Warszawie

Trwa atak środowisk lewicowych na kościół św. Aleksandra na pl. Trzech Krzyży w Warszawie. Drzwi do budynku bronią działacze środowisk narodowych i...

zobacz więcej

Karolina Opolska napisała na Twitterze: „To dalej w kontekście uspokajania nastrojów i atmosfery sprzyjającej rozmowom - od środy żołnierze żandarmerii wojskowej na ulicach. Dziewczyny uważajcie na siebie!”. Informację podała także Kamila Biedrzycka.

Na Twitterze MON możemy przeczytać, z czego wynika zapowiadana aktywność żandarmerii: „Odpowiadając na komentarze ws. wsparcia Policji przez Żandarmerię informujemy, że taka pomoc była udzielana również podczas 1 fali epidemii. To standardowe działania, które nie mają związku z manifestacjami. Żandarmeria pomaga m. in. w kontrolowaniu przestrzegania kwarantanny”.źródło:
Zobacz więcej