RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Michael B. Jordan zadebiutuje jako reżyser „Creed 3”?

Michael B. Jordan to obecnie jeden z najbardziej rozchwytywanych aktorów młodego pokolenia (fot. Daniel Zuchnik/WireImage)

Szykuje się kolejna odsłona bokserskiej sagi o przygodach pięściarza Adonisa Creeda. To kontynuacja świetnie przyjętego spin-offu innej legendarnej serii filmów, których głównym bohaterem był grany przez Sylvestra Stallone'a Rocky Balboa. Popularny Sly wyreżyserował cztery z sześciu części „Rocky'ego”, a teraz do reżyserii filmu „Creed 3” przymierzany jest gwiazdor tej serii, Michael B. Jordan.

Marzyła o tym, by zostać baletnicą. „Taneczne portrety” Audrey Hepburn

Ikona mody, legenda dużego ekranu, jedna z największych gwiazd Złotej Ery Hollywood – Audrey Hepburn to postać, której sława nie mija, mimo upływu...

zobacz więcej

Jeśli Jordan wyreżyseruje trzecią część filmu „Creed”, będzie to reżyserski debiut tego popularnego aktora, któremu sławę przyniosła właśnie rola Adonisa Creeda, syna najlepszego przyjaciela Rocky'ego, Apollo Creeda. W pierwszej części filmu Adonis zdobył tytuł bokserskiego mistrza świata, by w drugiej obronić pas w walce z synem zabójcy swojego ojca, Ivana Drago. W filmach serii „Creed” pojawili się do tej pory znani z „Rocky'ego” Sylvester Stallone i Dolph Lundgren. Stallone za rolę w tym filmie był nominowany do Oscara.

Sprawa nie jest jeszcze przesądzona. Wiele będzie zależeć od tego, czy Jordan przyjmie tę propozycję. Nie jest to jednak pierwszy raz, gdy jego nazwisko pojawia się w kontekście filmu „Creed 3”. – Obiecałem Michaelowi B. Jordanowi, że dostanie szansę wyreżyserowania trzeciego »Creeda«. W ubiegłym roku, podczas naszej rozmowy, zaproponowałem mu, że oprócz zagrania w filmie „Creed 3”, otrzyma też możliwość wyreżyserowania go – mówił wcześniej producent serii, Irvin Winkler.

Nieznana jest fabuła trzeciej części „Creeda”. Fanów bokserskiej sagi z pewnością ucieszyłby powrót do cyklu jeszcze jednej kultowej postaci z serii „Rocky” – Clubbera Langa granego przez Mra T. Choć wydaje się, że jeśli taki powrót nastąpi, to jedynie w postaci epizodu. Scenariusz filmu „Creed 3” napisze Zach Baylin, scenarzysta powstającego właśnie filmu biograficznego „King Richard” opowiadającego o ojcu sióstr Venus i Sereny Williams.

Michael B. Jordan to obecnie jeden z najbardziej rozchwytywanych aktorów młodego pokolenia. Na premierę czeka już film na podstawie książki Toma Clancy'ego „Bez skupułów”, w którym zagra główną rolę Johna Clarka. Nazwisko Jordana wiązane jest też z filmem „Methuselah”, w którym ma się on wcielić w postać tysiącletniego mężczyzny, mistrza survivalu. Aktor zagra również w nowym filmie Ryana Cooglera „Wrong Answer”. Będzie to jego czwarta współpraca z tym reżyserem po filmach „Fruitvale”, „Creed: Narodziny legendy” oraz „Czarna Pantera”.

źródło:

Zobacz więcej