RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

„Błąd w matriksie”. TOK FM przeprasza za dobór gości

Stacja zadeklarowała swoje poparcie dla protestów (fot. PAP/Rafał Guz)
Stacja zadeklarowała swoje poparcie dla protestów (fot. PAP/Rafał Guz)

Najnowsze

Popularne

„Popełniliśmy błąd” – czytamy na Twitterze Radia TOK FM. Sprawa dotyczy doboru gości w porannych programach radia, które dotyczyły wyroku TK w sprawie aborcji eugenicznej. Stacja jednocześnie zadeklarowała swoje poparcie dla protestów. „Chodzi o to, że zaproszony red. Terlikowski swoimi argumentami rozłożył na chłodno rozemocjonowane red. Grochal i red. Wielowieyską. Niewybaczalny błąd w matriksie, stąd samokrytyka moim skromnym zdaniem” – skomentował jeden z internautów.

Zwolennicy aborcji zablokowali skrzyżowanie. Straż i karetki musiały czekać na przejazd [WIDEO]

Uczestnicy kolejnego protestu przeciwko czwartkowemu wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej od ok. godz. 16 blokują...

zobacz więcej

Wśród gości porannych programów radia byli Marta Lempart ze Strajku Kobiet i Joanna Mucha z KO, ale też znany z liberalnych poglądów ks. Alfred Wierzbicki (wstawiał się za aresztowanym Michałem Sz. ps. „Margot”), sympatyzujący z opozycją prof. Andrzej Zoll, poseł Konfederacji Artur Dziambor i publicysta Tomasz Terlikowski.

Taki dobór gości wzbudził gniew środowisk liberalno-lewicowych. W konsekwencji stacja postanowiła przeprosić.

„Popełniliśmy błąd. Nie odpowiedzieliśmy adekwatnie na sytuację, w której wszyscy się znaleźliśmy. Nasze dziennikarki i dziennikarze – i służbowo, i prywatnie – są dzisiaj z protestującymi na ulicach polskich miast. W tej rewolucji, w tym sprzeciwie jesteśmy po tej samej stronie” – czytamy w oświadczeniu, które pojawiło się na jej Twitterze.

Uzasadniając poparcie dla protestów zwolenników aborcji eugenicznej stacja deklaruje, że „zawsze stała po stronie krzywdzonych”.

„Dobierając gości do poniedziałkowego Poranka, chcieliśmy pokazać mechanizm, który doprowadził nas od decyzji podjętej w siedzibie TK przez nieprawidłowo wybraną przewodniczącą oraz sędziów-dublerów. Przyznajemy Wam rację: nie tak powinien wyglądać ten Poranek. Gdy ulice pełne są protestujących kobiet, ich głos tym bardziej powinien być słyszany na antenie”.

Przeprosiny ze strony stacji skomentowali internauci.

„Chodzi o to, że zaproszony red. Terlikowski swoimi argumentami rozłożył na chłodno rozemocjonowane red. Grochal i red. Wielowieyską. Niewybaczalny błąd w matriksie, stąd samokrytyka moim skromnym zdaniem” – napisał jeden z nich.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej