RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kędzierski: Czeka nas wojna, która przeszyje serca wielu osób

Uczestnicy protestu przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego blokują ulice Wrocławia, 26 bm (fot. PAP/Maciej Kulczyński)

„Ci, którzy dyszą gniewem i nienawiścią - PO OBU STRONACH SPORU - są największymi ofiarami. Nie mam pomysłu, jak powstrzymać społeczną wojnę, która nas czeka. Jedyne, co mogę dziś zrobić, to pomodlić się, żeby ten gniew i nienawiść nie wyrządził w ich i naszych sercach zbyt wielu szkód” – napisał dr Marcin Kędzierski, dyrektor programowy Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego. To jego komentarz do wyroku TK i lawiny, jaką wywołał.

Zwolennicy aborcji atakują wóz TVP. Kuriozalny wpis Szczerby

Nagranie, na którym widać zwolenników aborcji atakujących samochód z logiem TVP, zamieścił na Twitterze poseł KO Michał Szczerba. Co interesujące,...

zobacz więcej

Dr Marcin Kędzierski, dyrektor programowy Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego przedstawił na Facebooku szeroką, wielopłaszczyznową analizę dotyczącą orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Nakreślił sytuację polityczną, która, jego zdaniem, doprowadziła do tego, że TK zajął się wnioskiem. Przeanalizował nastroje społeczne w Polsce. Nakreślił możliwe scenariusze rozwoju sytuacji.

Ale też przypomniał, że „kiedy Szatan kusił Jezusa, nie kusił go kłamstwem, tylko prawdą, dopiero w ostatnim finalnym kuszeniu kłamie. Szatan opakowuje zło w dobro, wiedząc, że człowiek ze swej natury poszukuje dobra. Mądrość polega na tym, żeby zrozumieć, że nie każde dobro prowadzi do dobra, bo czasem na jego końcu jest zło. I to nieraz ogromne zło. A kiedy zło nie może się ukrywać i musi się ujawnić? W konfrontacji z Bogiem - przed nim ta maska musi opaść” – napisał.

„W tym samym duchu - jeden z moich duchowych ojców w latach mojej młodości mawiał mi tak: »Marcin, jeśli ktoś wyszukuje skrajnych przypadków/czysto hipotetycznych sytuacji, żeby uargumentować swoją tezę, pamiętaj, że robi to dlatego, aby zamazać prawdziwą istotę Waszego sporu«. Życie wielokrotnie mi pokazało, ze tak jest” – wskazał Kędzierski.

Ziobro: Poleciłem nadzór nad postępowaniami ws. działań przeciwko wierzącym

Poleciłem podległym prokuratorom objęcie nadzorem postępowań ws. eskalacji zachowań przestępczych wobec osób wierzących – poinformował Zbigniew...

zobacz więcej

Na koniec konkludował, że „czeka nas wojna, która przeszyje serca wielu osób (oby tylko metaforycznie). Ale tylko wtedy »na jaw wyjdą zamysły serc wielu«, i tak się właśnie teraz dzieje. Dlatego też »cieszę się«, kiedy protestujący pałający gniewem i nienawiścią wchodzą do Kościołów, gdzie przebywa żywy Bóg - w bliskości Boga, jak pokazuje Ewangelia, zło nie może się ukrywać i musi zrzucić maskę. Kiedy zaś ta maska opadnie, może część ludzi, także dziś dyszących gniewem i nienawiścią do wierzących, to zobaczy i się tego zła przestraszy. Bo w gruncie rzeczy to wszyscy Ci, którzy dyszą gniewem i nienawiścią - PO OBU STRONACH SPORU - są największymi ofiarami. Nie mam pomysłu, jak powstrzymać społeczną wojnę, która nas czeka. Jedyne, co mogę dziś zrobić, to pomodlić się, żeby ten gniew i nienawiść nie wyrządził w ich i naszych sercach zbyt wielu szkód” – napisał dr Kędzierski.

Nie chciałem komentować wydarzeń związanych z wyrokiem TK i protestami na gorąco, żeby nie dolewać niepotrzebnie oliwy...

Opublikowany przez Marcina Kędzierskiego Niedziela, 25 października 2020


źródło:
Zobacz więcej