RAPORT

Pogarda

Posłanka PiS do Strajku Kobiet: Co chcecie powiedzieć mojej córce z zespołem Downa?

Najnowsze

Popularne

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Anna Milczanowska napisała na swoim koncie na Twitterze, że Strajk Kobiet idzie pod jej dom. Zapytała demonstrujących, czy chcą powiedzieć jej córce z zespołem Downa, „że nie miała prawa się urodzić”. Polityk opublikowała też zdjęcie z uśmiechniętą córką.

„Strajk Kobiet idzie teraz pod mój dom” – podała w mediach społecznościowych posłanka PiS. Do uczestników piątego dnia protestów przeciwko decyzji TK ws. aborcji skierowała kilka pytań. „Czy chcecie powiedzieć Marcie, mojej córce z zespołem Downa? Że nie miała prawa się urodzić? A może chcecie ją przestraszyć?” – napisała. Zajścia oceniła jako „barbarzyństwo”.

Kamieniami w policję za orzeczenie TK. Demonstracja w pobliżu domu Jarosława Kaczyńskiego

Przeciwnicy ochrony życia ludzkiego od jego poczęcia do naturalnej śmierci udali się w pobliże domu Jarosława Kaczyńskiego. Według informacji na...

zobacz więcej

W czwartek Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją.

Jeszcze tego samego dnia wieczorem na ulice Warszawy wyszły tłumy niezgadzające się z wyrokiem TK. Mimo apeli policji o respektowanie obostrzeń związanych z epidemią protestujący przeszli przed dom Jarosława Kaczyńskiego na Żoliborzu. Tam, jak wynika z nagrań opublikowanych w sieci, w stronę funkcjonariuszy poleciały m.in. kamienie i jajka.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej