RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Przeciwnicy wyroku TK blokują miasta. W Warszawie rozcinano barierki [WIDEO]

„W okolicy Dworca Wileńskiego na Pradze-Północ w Warszawie demonstranci, którzy protestują przeciwko wyrokowi TK, blokują ruch w okolicy ulic: Targowej i al. Solidarności. Jest tutaj około 250 osób. Karetki, straż pożarna, autobusy i samochody osobowe mają problem z przemieszczaniem się. Są duże korki. Na miejscu jest policja”. Jest to protest po ogłoszeniu przez Trybunał Konstytucyjny wyroku w sprawie tzw. aborcji eugenicznej.

Protestujący na Krakowskim Przedmieściu do opozycjonisty z PRL: Zamknij mordę, wypier***ać [WIDEO]

Protesty zwolenników liberalizacji prawa aborcyjnego przeniosły się w niedzielę przed i do kościołów. W Warszawie lewicowe środowiska manifestowały...

zobacz więcej

Trybunał Konstytucyjny orzekł w czwartek, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. Po ogłoszeniu wyroku rozpoczęły się protesty w całej Polsce.

Jak podaje nasz czytelnik, protestujący skutecznie blokują ruch przy Dworcu Wileńskim, przez co karetki i inne samochody uprzywilejowane mają problem z przejazdem. Na manifestacji zbiera się coraz więcej osób. Na miejscu jest policja.

„W jednym miejscu ze względu na olbrzymie korki jeden z kierowców wyciął diaksami płot, który oddzielał dwa pasy jezdni, aby inne samochody mogły omijać korki. Wycięto około 4 m płotu” – podaje nasz czytelnik.

„Na miejscu są ogromne korki, kierowcy nie mogą się ruszyć tak już dłuższy czas. Protestujący blokują ulice” – dodaje.

źródło:
Zobacz więcej