RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Plakat z proaborcyjnym hasłem w stołecznym autobusie

(fot. tt/@bgraczak)

„Prawo do aborcji prawem człowieka” – plakat z takim hasłem został zawieszony tuż przy siedzeniu kierowcy w jednym z warszawskich autobusów. Zdjęcie plakatu w pojeździe udostępnił w mediach społecznościowych dziennikarz TVP Bartłomiej Graczak.

Budynek MZ zniszczony. Dziennikarka nie wspomniała o „mowie nienawiści”

Dziennikarka Agata Kowalska - pracująca przez kilkanaście lat w radiu TOK FM - zamieściła nagranie, na którym widać zniszczoną elewację siedziby...

zobacz więcej

Trybunał Konstytucyjny orzekł w czwartek, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. Po ogłoszeniu wyroku rozpoczęły się protesty w całej Polsce organizowane m.in. przez „Strajk kobiet”.

Manifestujący przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego protestowali m.in. pod domem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, siedzibą PiS w Warszawie oraz na ulicach wielu miast w Polsce.

Jak poinformował na Twitterze dziennikarz TVP Bartłomiej Graczak, w jednym ze stołecznych autobusów pojawił się plakat z proaborcyjnym hasłem. Zawieszono go tuż przy siedzeniu kierowcy.

W niedzielę doszło do dewastacji kościołów. Przeciwnicy orzeczenia TK zamieszczali na fasadach budynków proaborcyjne hasła. Wyrok TK nie został jeszcze opublikowany.

źródło:
Zobacz więcej