RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zwolennicy aborcji zablokowali skrzyżowanie. Straż i karetki musiały czekać na przejazd [WIDEO]

Uczestnicy kolejnego protestu przeciwko czwartkowemu wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej od ok. godz. 16 blokują centrum Warszawy, a także wiele stołecznych ulic, m.in. na Pradze. Na zdjęciach, które zostały nadesłane do redakcji portalu tvp.info widać m.in., jak utrudniony przejazd przez jedno ze skrzyżowań miały karetki na sygnale oraz wóz straży pożarnej.

Influencerki szokują w sieci. Wykorzystują aborcję do reklamy

Trenerka fitness Joanna Majka połączyła ostatnio krytykę decyzji TK ws. aborcji z promocją batonika. Firma, do której należał reklamowany produkt...

zobacz więcej

Kolejny protest, którego uczestnicy sprzeciwiają się zaostrzeniu prawa aborcyjnego w Polsce, rozpoczął się w godzinach szczytu. Grupy protestujących blokują ulice w wielu ważnych komunikacyjnie miejscach w Warszawie.

Protestujący zablokowali al. „Solidarności" na Pradze, rondo Hallera, a także skrzyżowanie na rogu ulicy Targowej. Z tego miejsca pochodzą zdjęcia i nagrania, które publikuje portal tvp.info. Widać na nich m.in. karetki na sygnale, próbujące przejechać przez skrzyżowanie pełne ludzi. Jedna z nich musiała jechać chodnikiem, by ominąć przeszkodę. W podobnej sytuacji znalazł się też wóz straży pożarnej.

Na innym z nagrań słychać, jak jeden z kierowców zaczął rozmawiać z demonstrującymi. Wyraźnie zdenerwowany apeluje, by go przepuściły. Po wymianie zdań, zaczęły one krzyczeć: „Trzeba było nas nie wkur***ć!”.

Od godz. 16 blokada trwa w rejonie ronda de Gaulle'a w centrum miasta. Ruch blokują samochody z emblematami Strajku Kobiet na szybach, a także protestujący, którzy weszli na torowisko tramwajowe oraz na jezdnię. Ruch zablokowany jest w dwóch kierunkach. Stoją tramwaje, również na Moście Poniatowskiego. Na miejscu jest policja.

Ruch stoi też w rejonie ronda na placu Wilsona, gdzie w okolicy domu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na Żoliborzu protesty odbywają się od kilku dni. Nieprzejezdna jest m.in. ulica Słowackiego. Kolejna grupa protestujących blokuje al. Komisji Edukacji Narodowej na Ursynowie.

Inna grupa protestujących blokuje ruch na odcinku ul. Niemcewicza, a kolejna – ul. Puławską na wysokości ul. Narbutta.

Stoją nie tylko samochody, ale też autobusy i tramwaje. Blokady trwają też w innych podwarszawskich miastach, m.in. w Markach, w Nowym Dworze Mazowieckim czy w Konstancinie-Jeziornie.

Uczestnicy manifestacji mają ze sobą transparenty z hasłami: „Nie macie sumienia zmuszać na do rodzenia”, „Wyp...” czy „Maryja nie miała wyboru, ale ja nie jestem Maryją”. Wznoszą okrzyki, m.in.: „Myślę, czuję, decyduję”.

źródło:
Zobacz więcej