RAPORT

Pogarda

„Możemy znów uczynić Amerykę wielką”. „New York Post” popiera Donalda Trumpa

Dziennik wylicza m.in. gospodarcze sukcesy Trumpa (fot. New York Post)
Dziennik wylicza m.in. gospodarcze sukcesy Trumpa (fot. New York Post)

Najnowsze

Popularne

Amerykański dziennik „New York Post” oficjalnie poparł reelekcję Donalda Trumpa. Na łamach gazety wymieniono pozytywne zmiany wprowadzone przez obecnego prezydenta USA zaznaczając m.in., że przed pandemią stopa bezrobocia w kraju osiągnęła najniższy poziom od pół wieku.

„Washington Post”: Wypowiedź Bidena o przemyśle naftowym może mu zaszkodzić

Podczas prezydenckiej debaty kandydat Demokratów Joe Biden zapowiedział, że „wygasi przemysł naftowy”. Później wyjaśniał, że chodzi mu o dotacje...

zobacz więcej

„Możemy powrócić do intensywnego tworzenia miejsc pracy, rosnących płac i ogólnego dobrobytu, jakie mieliśmy przed pandemią. (…) Możemy mieć wolność gospodarczą (…). Możemy zostawić za sobą annus horribilis (łac. „straszny rok”) 2020 i ponownie uczynić Amerykę wielką. Możemy to wszystko zrobić, jeśli 3 listopada dokonamy właściwego wyboru” – przekonuje „New York Post”, który oficjalnie poparł Donalda Trumpa w zbliżających się wyborach.

Dziennik przypomina, że do czasu wprowadzenia środków niezbędnych w walce z pandemią koronawirusa stopa bezrobocia w USA osiągnęła poziom 3,5 proc. – najniższy od pół wieku. Z kolei wśród Afroamerykanów stopa bezrobocia osiągnęła 6,8 proc., co jest najniższym wynikiem od 1972 r.

„NYP” zauważył także, że w ciągu kadencji Trumpa doszło do sytuacji, że ofert pracy było o milion więcej niż wynosiła liczba bezrobotnych. Zwiększono także pensje – po raz pierwszy od dekady wzrost płac przekraczał rocznie 3 proc.

Dziennik podkreśla, że prezydent Trump dokonał tego m.in. poprzez zaufanie do wolnego rynku. „NYP” zauważa, że opowiadał się on za obniżeniem stawki podatku dochodowego od osób prawnych.

„Zgodnie z obietnicą Trump nie wplątuje nas w nowe konflikty zagraniczne i wyciąga nas ze starych” – czytamy na łamach „NYP”. Dziennik pisze także, że obecny prezydent USA broni amerykańskich wartości oraz uznał, że nieskrępowana, nielegalna imigracja jest niesprawiedliwa wobec amerykańskich pracowników.

Gazeta ocenia, że kontrkandydat Trumpa Joe Biden czułby zobowiązanie wobec lewicy, która w jego zwycięstwie upatrywałaby okazji do przeforsowania swojego programu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej