RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ułamki sekund dzieliły pieszego od tragedii. Wypadek w Lubinie.

Ciężarówka w wyniku zderzenia uszkodziła dwa sygnalizatory i przewróciła się na bok (fot. Policja dolnośląska)

Do groźnego wypadku doszło w poniedziałek ok. godz. 6.00 w Lubinie. Policjanci ustalili, że kierujący pojazdem ciężarowym nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kobiecie jadącej samochodem osobowym marki Volkswagen. W wyniku zderzenia 45-letnia kobieta i jej syn trafili do szpitala. Kierowca ciężarówki został zatrzymany. Był nietrzeźwy.

Eksperci: Podczas pandemii zwiększyli aktywność cyberprzestępcy

Walka z pandemią powoduje, że oszuści mają o wiele możliwości dokonywania cyberataków, w tym na klientów banków. Bardzo istotna jest współpraca z...

zobacz więcej

Kierujący pojazdem ciężarowym nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kobiecie kierującej samochodem osobowym marki Volkswagen, która jechała wraz z synem. Ciężarówka w wyniku zderzenia uszkodziła dwa sygnalizatory i przewróciła się na bok, lądując na przeciwległym pasie ruchu. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało blisko promil alkoholu w jego organizmie.

W wyniku tego zdarzenia jadąca prawidłowo 45-latka wraz z 19-letnim synem trafili do szpitala. Kobieta była trzeźwa.

O wielkim szczęściu może mówić pieszy, którego ułamki sekund dzieliły od tragedii, do której mogło dojść przez skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie 37-letniego kierowcy renault. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez monitoring miejski. Dzięki temu zapisowi można zobaczyć, jak niewiele brakowało do dramatu na drodze.

(fot. Policja dolnośląska)

źródło:
Zobacz więcej