RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Świrski: Przez dezinformację Polska może stracić ważnego sojusznika, jakim są USA

Polska może stracić ważnego sojusznika (fot. Pavlo Gonchar/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

Maciej Świrski, prezes stowarzyszenia Reduta Dobrego Imienia, ocenił na antenie Polskiego Radia, że działania aktywistów środowisk LGBT mogą zagrażać bezpieczeństwu narodowemu. Za przykład podał tablice drogowe NATO z napisem „Strefa wolna od LGBT”, których zdjęcia jeden z aktywistów umieścił w mediach społecznościowych. Zdjęcie tablic, jako ideowej prowokacji, obiegło światowe media.

CNN atakuje Polskę „strefami wolnymi od LGBT”. Ambasada prostuje fake newsa

Ambasada RP w USA opublikowała list, w którym odnosi się do reportażu CNN o osobach LGBT w Polsce. Zapewnia, że wszystkie osoby w Polsce, w tym...

zobacz więcej

Gość Polskiego Radia zaznaczył, że mediach światowych „istnieje tego rodzaju przekonanie, że fakty powinny być prawdziwe, a komentarze mogą być dowolne”.

W ocenie Świrskiego rządzący skupiają się na budowaniu dobrego wizerunku Polski. – Prawdziwa polityka historyczna i wizerunkowa Polski pojawiła się dopiero po 2015 roku. Przedtem były to lata nie tyle zaniedbań, ile uczestnictwa pewnych agend rządowych w niszczeniu wizerunku Polski – powiedział Świrski. Dodał, że „po tych pięciu latach wizerunek Polski jest odbudowywany i jest w centrum uwagi rządzących”.

Prezes Reduty Dobrego Imienia uważa, że poprzez dezinformację Polska może stracić ważnego sojusznika na arenie międzynarodowej jakim są Stany Zjednoczone.

Kandydat na prezydenta Joe Biden w zeszłym tygodniu, podczas spotkania z wyborcami w Filadelfii powiedział, iż NATO jest narażone na rozłam w związku z wydarzeniami na Białorusi i w Polsce oraz na Węgrzech. Jego zdaniem zagrożenie stanowi także wzrost totalitarnych reżimów na świecie.

źródło:
Zobacz więcej