RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Co dalej z mostem pontonowym na Wiśle. IMGW i Wody Polskie wyjaśniają

Od 16 października most jest rozebrany, a ścieki ponownie trafiają do Wisły (fot. PAP/Leszek Szymański)

Poziom wody w Wiśle w Warszawie wciąż jest za wysoki, aby rozpocząć odbudowę rozebranego mostu pontonowego. Prognozy są jednak optymistyczne – mówi Grzegorz Walijewski, rzecznik prasowy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Na wodowskazie Warszawa Bulwary poziom Wisły wynosi 210 cm, ale ma spadać. Kłopotów jest jednak więcej.

Fundację Trzaskowskiego nadzoruje... Trzaskowski. Szczegóły Nowej Solidarności

17 października, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, startuje Nowa Solidarność. Inaugurację ruchu obywatelskiego potwierdził Rafał Trzaskowski....

zobacz więcej

We wtorek rano poziom wody w rzece w centrum stolicy ma wynosić już tylko 197 cm, pojutrze – 179, a w czwartek – 160 cm.

To jednak nie wszystkie kłopoty stołecznego, tymczasowego przesyłu ścieków.

– Zanim wojsko przystąpi do stawiania przeprawy, trzeba będzie przebadać dno rzeki –mówi Sergiusz Kieruzel z Wód Polskich. Chodzi między innymi o to, by sprawdzić, czy nie zalegają tam konary.

Ostateczną decyzję ws. rozpoczęcia odbudowy mostu pontonowego wojsko ma podjąć najpóźniej w środę.

Wojsko zakończyło demontaż mostu na czas wysokiego poziomu wody w Wiśle 16 października. Na moście były ułożone dwie nitki rurociągu tymczasowego oczyszczalni Czajka. Postawiono go 25 września po kolejnej awarii układu przesyłającego nieczystości z lewobrzeżnej Warszawy.

źródło:
Zobacz więcej