RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Influencerki szokują w sieci. Wykorzystują aborcję do reklamy

Protest przeciwko decyzji TK ws. aborcji (fot. PAP/Andrzej Grygiel, instagram.com/klaudia_el_dursi, instagram.com/Fitbadurka)

Trenerka fitness Joanna Majka połączyła ostatnio krytykę decyzji TK ws. aborcji z promocją batonika. Firma, do której należał reklamowany produkt poinformowała, że rozwiązuje współpracę z instagramerką. Teraz tym samym śladem podążyła Klaudia El Dursi. Tym razem we wpisie wspomniano o „lęku”, „państwie pełnym absurdu” oraz pięknym płaszczyku.

Porozumienie chce konsensusu ws. aborcji: Z tego co słyszę, PiS jest „za”

Kamil Bortniczuk z Porozumienia stwierdza, że dzięki decyzji TK w sprawie aborcji uda się ochronić życie wielu dzieci m.in. z zespołem Downa. W...

zobacz więcej

Trybunał Konstytucyjny uznał, że aborcja eugeniczna, czyli taka, której dokonuje się ze względu na ciężkie uszkodzenia płodu, jest niezgodna z Konstytucją. – W zeszłym roku na 1074 wykonane aborcje eugeniczne w Polsce mieliśmy aż 435 z powodu Zespołu Downa – komentował w rozmowie z portalem tvp.info poseł PiS Bartłomiej Wróblewski, inicjator złożenia wniosku do TK.

Sprawa wywołała mnóstwo emocji. W komentowanie sporu chętnie włączyli się celebryci. Małgorzata Rozenek z TVN udostępniła w sieci grafikę, w której wulgarnymi słowami zaatakowała prezydenta RP Andrzeja Dudę, nazywając go „ci**”. Podobnych incydentów było więcej.

Z kolei w ostatnich dniach internautów zaszokowała trenerka fitness i dietetyczka. Joanna Majka napisała, że przez wyrok TK ma „trudny dzień” i jest jej „zwyczajnie przykro, że kraj, który tak kocha, robi nam taką krzywdę”.

„Nie pozostaje mi nic innego, jak osłodzić sobie ten dzień! Zdecydowanie moje ulubione batony! Pamiętajcie o rabacie z kodem: fitrodzinka na wszystkie słodycze, witaminy i suplementy na olimpsport.com/pl” - dodała Majka. Do jej wpisu natychmiast odniosła się firma, która jest właścicielem produktu.

„W piątek jedna ze współpracujących z nami influencerek opublikowała na swoim profilu post, w którym połączyła promocję naszego produktu z ważnym problemem społecznym. Materiał pojawił się na jej profilu bez naszej wiedzy i akceptacji. Nie zgadzamy się na taki styl komunikacji, dlatego zdecydowaliśmy o natychmiastowym zakończeniu naszej współpracy” – napisała firma Olimp. „Nie zgadzamy się także na falę nienawiści, której w tej chwili doświadcza. Hejtowi, w każdej formie, mówimy stanowcze nie” – dodano.

Skandaliczne ataki na kościoły. Dziennikarze TVN i Onetu oburzeni

Atakowali księży, niszczyli świątynie katolickie i bezcześcili pomniki Jana Pawła II. Zachowania demonstrantów w ten weekend przekroczyły kolejne...

zobacz więcej

Teraz modelka Klaudia El Dursi stwierdziła, że „żyjemy w państwie absurdu". „Dlatego mam wielką wdzięczność za chwile takie jak ta, płaszczyk" – napisała i opublikowała zdjęcie w białym płaszczu jednej z firm odzieżowych.

– Poprosiliśmy Panią Klaudię o usunięcie z opisu nazwy naszej firmy w tym wpisie. Już go tam nie ma. Przepraszamy – skomentował w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl Andrzej Chmiel, reprezentujący sklep Good Lookin.

– Oczywiście nie wiedzieliśmy, że post będzie takiej treści. Nigdy nie wyrazilibyśmy na to zgody – dodał.

„Mój wczorajszy post wzbudził sporo kontrowersji” – przyznała potem na Instagramie El Dursi. „Nie dlatego, że poruszyłam ważny dla mnie temat, który obecnie budzi emocje, ale w związku z tym, że oznaczyłam markę płaszcza, w którym byłam na zdjęciu. Przyznaję, że było to niefortunne i nierozważne, przede wszystkim ze względu na powagę tematu” – dodała.

źródło:
Zobacz więcej