RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Budynek MZ zniszczony. Dziennikarka nie wspomniała o „mowie nienawiści”

Protestujący zniszczyli elewację budynku MZ (fot. Twitter/Agata Kowalska)

Dziennikarka Agata Kowalska - pracująca przez kilkanaście lat w radiu TOK FM - zamieściła nagranie, na którym widać zniszczoną elewację siedziby Ministerstwa Zdrowia. Na budynku wypisano obraźliwe hasła w geście sprzeciwu wobec wyroku TK ws. aborcji eugenicznej. Internauci wypomnieli dziennikarce, że gdy na drzwiach jej kamienicy ktoś obraził LGBT, ta zareagowała zupełnie inaczej.

Dziennikarz Axel Springer zachęca do „napier*** policji"

Jeden z internautów opisał starcie z policją towarzyszące demonstracjom przeciwko wyrokowi TK. „I czemu ludzie nie napier*** tej policji?” –...

zobacz więcej

Trybunał Konstytucyjny orzekł w czwartek, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. Po ogłoszeniu wyroku rozpoczęły się protesty w całej Polsce organizowane m.in. przez „Strajk kobiet”.

Manifestujący przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego protestowali m.in. pod domem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, siedzibą PiS w Warszawie oraz na ulicach wielu miast w Polsce. Wyrok TK nie został jeszcze opublikowany.

Protest w stolicy relacjonowała na Twitterze dziennikarka Agata Kowalska, która na stronie TOK FM figuruje jako „Ludzie Radia". Zamieściła ona nagranie zniszczonej przez środowiska proaborcyjne elewacji budynku Ministerstwa Zdrowia. Sprayem na fasadzie budynku napisano: „Miałam aborcję. Je*** was”, „Ministerstwo tortur”. Do wpisu dziennikarka dodała hasztag #piekłokobiet.

Internauci przypomnieli jej, że nieco inaczej zareagowała, gdy ktoś na drzwiach jej kamienicy napisał” „Je*** LGBT”. „Na drzwiach naszej kamienicy dziś w nocy ktoś napisał kilka słów do mnie i żony. Zastanawiamy się, co zrobić. Flaga LGBT wciąż dumnie powiewa. Chciałam zgłosić dzielnicowemu mowę nienawiści, ale PO *zapomniała* dodać przesłankę orientacji seksualnej przy nowelizacji kk. Nie czuję się dobrze” – pisała 1 października.

Na drzwiach naszej kamienicy dziś w nocy ktoś napisał kilka słów do mnie i żony. Zastanawiamy się, co zrobić. Flaga ��️‍��...

Opublikowany przez Agatę Kowalską Czwartek, 1 października 2020


źródło:
Zobacz więcej