RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Jest pierwszy akt oskarżenia ws. afery GetBack. Dotyczy 16 osób

Akt oskarżenia liczy 1200 stron oraz dotyczy 16 osób (fot. Shutterstock/MOZCO Mateusz Szymanski)

Prokuratura skierowała do sądu pierwszy akt oskarżenia ws. afery GetBack, dotyczy 16 osób, w tym m.in. byłego prezesa zarządu GetBack; postawiono w nim ok. 30 zarzutów dotyczących oszustw i wyprowadzenia pieniędzy na ok. 3 mln zł – poinformował Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski.

GetBack wprowadzał w błąd nabywców obligacji

Spółka GetBack stosowała nieuczciwe praktyki przy oferowaniu i sprzedaży obligacji korporacyjnych, jej przedstawiciele wprowadzali konsumentów w...

zobacz więcej

– Prokurator Regionalny w Warszawie, który jest kierownikiem zespołu śledczego ws. GetBack, skierował do Sądu Okręgowy w Warszawie akt oskarżenia w sprawie tzw. afery GetBack. To jest pierwszy z aktów oskarżenia w tej sprawie, dotyczy on 16 oskarżonych, w tym Konrada K., byłego prezesa zarządu GetBack, Jarosława A. i Tobiasza B. – byłych prezesów Idei Banku oraz Dariusza N. oraz Małgorzaty Sz. – członków zarządu Idea Banku – przekazał na poniedziałkowej konferencji prasowej prok. Bogdan Święczkowski.

Jak dodał, akt oskarżenia liczy 1,2 tys. stron.

– Jest ok. 30 zarzutów dotyczących oszustw i wyprowadzenia pieniędzy na łączną kwotę ok. 3 mld zł, gdzie pokrzywdzonych jest 9 tys. osób – podkreślił.

Dodał, że w tej sprawie zostanie jeszcze skierowany do sądu „niejeden akt oskarżenia”.

źródło:

Zobacz więcej