RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wujek podejrzany o pedofilię. Najmłodsza ofiara mogła mieć cztery lata

Karola W. obciążają zeznania dziewczynek (fot. Shutterstock/Photographee.eu)

Zabierał dziewczynki do domku za Wrocławiem, jeździli razem na ferie i wakacje, spotykali się także w domach. Trwało to pięć lat – i skończyło się zarzutami, jakie 38-letniemu Karolowi W. postawiła wrocławska prokuratura. Śledczy twierdzą, że wujek pedofil wykorzystywał seksualnie trzy siostrzenice, z których najmłodsza ma dziś dziewięć lat. Decyzją sądu mężczyzna trafił do aresztu.

Zaginęła 15-letnia Kaja. Policja prosi o pomoc

Małopolska policja poszukuje zaginionej 15-letniej Kai Śmiałek. Nastolatka wyszła z domu tydzień temu i od tamtej pory ślad po niej zaginął. Według...

zobacz więcej

Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu poinformowała o przedstawieniu trzech zarzutów mieszkańcowi miasta.

Niewiele szczegółów dotyczących sprawy ujrzało dotąd światło dzienne. Wiadomo, że koszmarny proceder rozpoczął się nie wcześniej niż w 2015 r. i trwał do września 2020 r. „Do zdarzeń dochodziło w czasie pobytu dzieci na feriach i wakacjach, w jednej z miejscowości na terenie powiatu jeleniogórskiego, jak również w domach pokrzywdzonych we Wrocławiu” – podała prokuratura w komunikacie.

Oznacza to, że najmłodsza z dziewczynek, gdy po raz pierwszy została ofiarą krewnego, mogła mieć zaledwie cztery lata. Dziś ma dziewięć lat, zaś najstarsza 14 – opisuje kulisy śledztwa „Gazeta Wrocławska”.

Materiał dowodowy, którym dysponują śledczy, to m.in. zeznania małoletnich pokrzywdzonych, świadków i wyniki badań. Na ich podstawie prokuratura zdecydowała się postawić zarzuty m.in. współżycia z nieletnimi czy wykorzystywanie osoby bezradnej.

W trakcie przesłuchania podejrzany Karol W. nie przyznał się do popełnienia zarzuconych mu czynów i złożył wyjaśnienia w sprawie – informują śledczy.

W piątek na wniosek Prokuratury Rejonowej dla Wrocławia Fabrycznej sąd podjął decyzję o aresztowaniu W. na trzy miesiące. Za każdy z zarzucanych mężczyźnie czynów grozi do 12 lat wiezienia.

źródło:
Zobacz więcej