RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nie żyje wiceprzewodniczący Bundestagu. Zasłabł przed programem telewizyjnym

Miał 66 lat (fot. Popow/ullstein bild via Getty Images)

Nie żyje wiceprzewodniczący Bundestagu Thomas Oppermann. Polityk SPD miał 66 lat. Zmarł w niedzielę wieczorem.

Nie żyje polityk rażony piorunem

Nie żyje niemiecki polityk należący do Partii Chrześcijańsko-Demokratycznej. Mężczyzna zmarł w trakcie przyjęcia w swoim ogrodzie. Został porażony...

zobacz więcej

Jak podaję niemieckie media, Oppermann zmarł nagle w niedzielny wieczór, kiedy przygotowywał się do programu telewizji ZDF „Berlin direkt”. Trafił do szpitala w Getyndze i tam zmarł. Oficjalnie nie poinformowano jeszcze o przyczynie zgonu.

„Przez wiele lat ceniłam go jako godnego zaufania, uczciwego partnera w wielkiej koalicji” – powiedziała kanclerz Niemiec Angela Merke, cytowana przez rzecznika rządu Steffena Seiberta.

Kondolencje bliskim polityka złożyli również inni czołowi niemieccy politycy. „Wiadomość o nagłej śmierci mojego kolegi i towarzysza partyjnego Thomasa Oppermanna napełniła mnie ogromnym smutkiem” – napisał minister pracy Hubertus Heil.

„Nasz kraj stracił doświadczonego polityka, Bundestag wybitnego wiceprzewodniczącego a SPD namiętnego i walecznego towarzysza” – napisał wicekanclerz Olaf Scholz. „My wszyscy straciliśmy przyjaciela – jesteśmy pogrążeni w smutku” – dodał.

Oppermann należał do SPD od 1980 r., a od 2005 był posłem do Bundestagu. W latach 2013-2017 był przewodniczącym klubu parlamentarnego SPD, od wyborów do Bundestagu w 2017 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego niemieckiego parlamentu.

źródło:
Zobacz więcej