RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Atak na dziennikarzy TVP. Relacjonowali proaborcyjne protesty

Agresywny tłum napierał na dziennikarzy  (fot. TVP)
Agresywny tłum napierał na dziennikarzy (fot. TVP)

Najnowsze

Popularne

W Poznaniu odbyła się manifestacja przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego dot. aborcji eugenicznej. Protestujący zaatakowali dziennikarzy TVP3 Poznań, zdemolowali samochód stacji.

Atak na ekipę TVP. Antycovidowcy użyli pięści i gazu łzawiącego [WIDEO]

Podczas manifestacji przeciwników obostrzeń pandemicznych kilku mężczyzn zaatakowało ekipę TVP. Operatorator kamery dostał w twarz gazem łzawiącym,...

zobacz więcej

Trybunał Konstytucyjny orzekł w czwartek, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. Po ogłoszeniu wyroku rozpoczęły się protesty w całej Polsce organizowane m.in. przez „Strajk kobiet”.

Manifestujący przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego protestowali m.in. pod domem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, siedzibą PiS w Warszawie oraz na ulicach wielu miast w Polsce. Wyrok TK nie został jeszcze opublikowany.

Do protestów doszło również w Poznaniu, gdzie na ulice wyszło kilka tysięcy osób. Demonstrację relacjonowali dziennikarze TVP3 Poznań.

Manifestacja rozpoczęła się na Placu Wolności. Następnie tłum udał się na Ostrów Tumski, a potem na ulicę Młyńską, gdzie znajduje się siedziba Prawa i Sprawiedliwości. Reporter TVP i operator spotkali protestujących na ulicy 23 lutego. Tam też doszło do niebezpiecznego incydentu.

Jak podaje stacja, samochód Telewizji Polskiej zatrzymał się na pasach, aby przepuścić demonstrantów wracających z protestu pod siedzibą poznańskiego oddziału Prawa i Sprawiedliwości.

Pod adresem dziennikarza i operatora padły słowa obraźliwe słowa, a po chwili demonstranci uderzeniami i kopniakami zaczęli demolować samochód, a ktoś rzucił w pojazd szklaną butelką. Samochód ekipy telewizyjnej ma uszkodzone drzwi, maskę oraz lusterko.

Sprawa została zgłoszona na policję.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej