RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Atak na dziennikarzy TVP. Relacjonowali proaborcyjne protesty

Agresywny tłum napierał na dziennikarzy  (fot. TVP)
Agresywny tłum napierał na dziennikarzy (fot. TVP)

W Poznaniu odbyła się manifestacja przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego dot. aborcji eugenicznej. Protestujący zaatakowali dziennikarzy TVP3 Poznań, zdemolowali samochód stacji.

Atak na ekipę TVP. Antycovidowcy użyli pięści i gazu łzawiącego [WIDEO]

Podczas manifestacji przeciwników obostrzeń pandemicznych kilku mężczyzn zaatakowało ekipę TVP. Operatorator kamery dostał w twarz gazem łzawiącym,...

zobacz więcej

Trybunał Konstytucyjny orzekł w czwartek, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. Po ogłoszeniu wyroku rozpoczęły się protesty w całej Polsce organizowane m.in. przez „Strajk kobiet”.

Manifestujący przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego protestowali m.in. pod domem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, siedzibą PiS w Warszawie oraz na ulicach wielu miast w Polsce. Wyrok TK nie został jeszcze opublikowany.

Do protestów doszło również w Poznaniu, gdzie na ulice wyszło kilka tysięcy osób. Demonstrację relacjonowali dziennikarze TVP3 Poznań.

Manifestacja rozpoczęła się na Placu Wolności. Następnie tłum udał się na Ostrów Tumski, a potem na ulicę Młyńską, gdzie znajduje się siedziba Prawa i Sprawiedliwości. Reporter TVP i operator spotkali protestujących na ulicy 23 lutego. Tam też doszło do niebezpiecznego incydentu.

Jak podaje stacja, samochód Telewizji Polskiej zatrzymał się na pasach, aby przepuścić demonstrantów wracających z protestu pod siedzibą poznańskiego oddziału Prawa i Sprawiedliwości.

Pod adresem dziennikarza i operatora padły słowa obraźliwe słowa, a po chwili demonstranci uderzeniami i kopniakami zaczęli demolować samochód, a ktoś rzucił w pojazd szklaną butelką. Samochód ekipy telewizyjnej ma uszkodzone drzwi, maskę oraz lusterko.

Sprawa została zgłoszona na policję.

źródło:
Zobacz więcej