RAPORT

Pogarda

Nowe, wyższe kary za brak maseczek. Co myślą o tym Polacy [SONDAŻ]

PRzepisy mówią o zasłanianiu ust i nosa (fot. Shuttestock/Zhuravlev Andrey)
PRzepisy mówią o zasłanianiu ust i nosa (fot. Shuttestock/Zhuravlev Andrey)

Najnowsze

Popularne

Większość Polaków popiera bezwzględne karanie za brak maseczki – wynika z sondażu Instytutu Pollster, który opisuje „Super Express”.

Minister zdrowia o Bożym Narodzeniu. To będą zupełnie inne święta

Na pewno nie będzie takiej poprawy, byśmy o świętach Bożego Narodzenia mogli myśleć w sposób tradycyjny – powiedział minister zdrowia Adam...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

W artykule przypomniano o nowym projekcie ustawy zgłoszonym przez PiS, który zakłada surowsze kary za nienoszenie maseczki. „Będzie ponadto osobny przepis karny, który stwierdza, że brak maseczki staje się wykroczeniem” – podano.

„Osoby, które nie noszą prawidłowo założonych maseczek, zapłacą mandat w wysokości 1 tys. zł. Mandaty wystawiać będzie mogła nie tylko policja, lecz także Straż Miejska i Straż Ochrony Kolei” – czytamy.

Jak przypomina gazeta, „obecnie policja za brak maseczki wystawia mandaty 500 zł. Może też skierować sprawę do sanepidu, który za niestosowanie się do przepisów może nakładać kary administracyjne od 5 do nawet 30 tys. zł”.

Według badania 56 proc. respondentów uważa, że „policja powinna tak bezwzględnie karać za brak maseczki”. Przeciwnego zdania jest 36 proc. badanych, a 8 proc. podało odpowiedź „nie wiem”.

Sondaż zrealizował Instytut Badań Pollster 22 i 23 października na próbie 1082 dorosłych Polaków.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej