RAPORT

Pogarda

Planował zamachy w Polsce. Libańczyk powiązany z tzw. Państwem Islamskim deportowany

Libańczyk ma związki z terrorystami z Syrii (fot. arch.PAP/Darek Delmanowicz)
Libańczyk ma związki z terrorystami z Syrii (fot. arch.PAP/Darek Delmanowicz)

Najnowsze

Popularne

Z Polski do kraju pochodzenia deportowany został obywatel Libanu, który planował zamachy terrorystyczne m.in. w Polsce – dowiedział się portal tvp.info. 61-latka zatrzymało ABW. Z ustaleń kontrwywiadu wynika, że mężczyzna był powiązany z tzw. Państwem Islamskim.

Ujawniamy operacje ABW. Zatrzymania i wydalenia z kraju, czyli walka z terroryzmem

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w ostatnim czasie dokonali szeregu działań dotyczących cudzoziemców, którzy zagrażali...

zobacz więcej

Z naszych ustaleń wynika, że do deportacji doszło 16 października br. na podstawie decyzji ministra spraw wewnętrznych. Według ABW deportowany obywatel Libanu wspierał tzw. Państwo Islamskie.

61-latek otrzymał też pięcioletni zakaz wjazdu na terytorium Polski i innych państw obszaru Schengen. Mężczyzna został zatrzymany 16 kwietnia 2020 r.

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego ustaliła, że Libańczyk planował zorganizowanie na terenie Polski i innych krajów UE siatki mającej zorganizować i przeprowadzić zamachy terrorystyczne w państwach Europy Zachodniej.

Mężczyzna podczas przebywania na terytorium Polski był w stałym kontakcie ze strukturami tzw. Państwa Islamskiego, działającymi w innych krajach europejskich, a także w Syrii. Mężczyzna ma też związki rodzinne z terrorystami, którzy zginęli w trakcie walk z siłami koalicji na terenie Syrii i Iraku.

Libańczyk po zatrzymaniu przez ABW trafił do strzeżonego ośrodka dla cudzoziemców w Białymstoku.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej