RAPORT

Pogarda

„Obrzydliwa prowokacja”. Ida Nowakowska odpowiada na fake newsa o protestach ws. aborcji

Ida Nowakowska Herndon (fot. arch. PAP/Mateusz Marek)
Ida Nowakowska Herndon (fot. arch. PAP/Mateusz Marek)

Najnowsze

Popularne

Po wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji w mediach społecznościowych zaczął krążyć wpis z rzekomym cytatem aktorki i prezenterki TVP Idy Nowakowskiej-Herndon. „Gdy patrzę na te tłumy wulgarnych i wyuzdanych kobiet na ulicach, na myśl przychodzą mi suki w rui” – brzmią przypisane jej słowa, nawiązujące do protestów zwolenników aborcji. Wypowiedź dementuje Nowakowska. – Nigdy w życiu nie wypowiedziałam takich słów. To jakaś obrzydliwa prowokacja – podkreśla w rozmowie z portalem tvp.info.

Durczok grozi prezesowi PiS i arcybiskupowi Skworcowi. „Kaczyński, nikt cię nie ochroni” [WIDEO]

Mam cię dość Kaczyński. Mówię do Ciebie per Ty, bo na pan trzeba sobie zasłużyć – mówił Kamil Durczok na nagraniu sprzed katowickiej katedry. Tam w...

zobacz więcej

Od kilku dni w całym kraju protestują przeciwnicy orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, który uznał aborcję eugeniczną za niezgodną z ustawą zasadniczą.

Do tych wydarzeń odnosić miały się słowa przypisane Idzie Nowakowskiej.

„Gdy patrzę na te tłumy wulgarnych i wyuzdanych kobiet na ulicach, na myśl przychodzą mi suki w rui. Nie jest to jednak porównanie, gdyż byłoby dla nich obraźliwe – one nie mordują swych szczeniąt. Wartości którymi się kieruję, Biblia i Kościół mówią jasno: Życia nie można po prostu zlikwidować” – brzmi cytat umieszczony na krążącej w internecie grafice.

Pojawia się m.in. na facebookowych grupach dla kobiet, gdzie został udostępniony już tysiące razy.


Takich słów popularna prezenterka nigdy jednak nie wypowiedziała – co podkreśla w rozmowie z portalem tvp.info.

– Ktoś bezprawnie opublikował na Facebooku moje zdjęcie, obok wulgarne i nieprawdziwe słowa. Nigdy w życiu nie powiedziałem takich słów. Nikogo nie oceniam, nie pouczam i nie obrażam – mówi nam Nowakowska.

Podkreśla przy tym, że wierzy w siłę kobiet. – Ale ufam, że to nie aborcja tę siłę definiuje. To jest obrzydliwa prowokacja – dodaje. – Bezprawne użycie mojego wizerunku w kontekście wulgarnym, nieprawdziwym, jest przestępstwem – stwierdziła Nowakowska.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej