RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus we Francji. Kolejny rekord, ponad 52 tys. nowych zakażeń

Francja jest ósmym krajem na świecie, w którym liczba infekcji od początku pandemii przekroczyła milion (fot. PAP/EPA/IAN LANGSDON)

W Francji w ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano rekordową liczbę 52 010 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – przekazało w niedzielę ministerstwo zdrowia tego kraju. W sobotę także informowano o rekordowym bilansie dobowym infekcji – było ich wówczas 45 422.

To rekord zakażeń koronawirusem w USA. Blisko 89 tys. przypadków

W Stanach Zjednoczonych w ciągu minionej doby stwierdzono rekordowe 88 973 zakażenia koronawirusem - podał w sobotę wieczorem czasu lokalnego...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

W ciągu minionej doby 116 osób zmarło w związku z COVID-19, dzień wcześniej stwierdzono 137 zgonów – przekazał resort zdrowia.

Francja jest ósmym krajem na świecie, w którym liczba infekcji od początku pandemii przekroczyła milion, a piątym na świecie pod względem liczby infekcji – po USA (8,6 mln), Indiach (7,8 mln), Brazylii (5,3 mln) i Rosji (1,5 mln). W sumie stwierdzono tam 1 138 507 przypadków, a w związku z COVID-19 zmarło 34 761 osób.

Pozostałe dane, takie jak liczba osób przyjętych do szpitala, w tym na oddziały intensywnej terapii, nie były dostępne w niedzielę wieczorem – zastrzega AFP.

Odsetek testów pozytywnych sięgnął w niedzielę 17 proc., a dnia poprzedniego 16 proc. Na początku września wynosił zaledwie 4,5 proc.

źródło:

Zobacz więcej