RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Durczok grozi prezesowi PiS i arcybiskupowi Skworcowi. „Kaczyński, nikt cię nie ochroni” [WIDEO]

Kamil Durczok w czasie niedzielnego protestu przed katedrą w Katowicach (fot. PAP/Andrzej Grygiel; Twitter/SKastelik)
Kamil Durczok w czasie niedzielnego protestu przed katedrą w Katowicach (fot. PAP/Andrzej Grygiel; Twitter/SKastelik)

Mam cię dość Kaczyński. Mówię do Ciebie per Ty, bo na pan trzeba sobie zasłużyć – mówił Kamil Durczok na nagraniu sprzed katowickiej katedry. Tam w niedzielę zebrali się protestujący przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Były dziennikarz groził wicepremierowi Kaczyńskiemu i mówił o „wiszącym w powietrzu rozlewie krwi”. – Nie ochroni cię nawet prywatna armia ochroniarzy – mówił.

Fake news o kobiecie „zepchniętej” ze schodów kościoła. Jest nagranie [WIDEO]

„Narodowcy chroniący kościół w Warszawie zepchnęli tę kobietę ze schodów. Policja biernie się przyglądała i nie zareagowała” – brzmi jeden z...

zobacz więcej

Niedzielna, początkowo spokojna demonstracja w Katowicach zebrała kilka tysięcy osób.

Przed godz. 18. przed Archikatedrą Chrystusa Króla zebrały się setki, głównie młodych oraz bardzo młodych ludzi, skandujących wulgarne hasła. Początkowo na schodach katedry nie było szpaleru policjantów z tarczami, jedynie rząd funkcjonariuszy w lekkim umundurowaniu.

Gdy grupa protestujących starała się przedrzeć w stronę stojących przed świątynią narodowców, na schody katedry poleciały drobne przedmioty, m.in. jajka. Wówczas funkcjonariusze użyli parokrotnie pałek i gazu, aby odepchnąć protestujących. Przepychanki trwały kilka minut; z tłumu funkcjonariusze wyłowili kolejnych kilka osób, które następnie doprowadzono do policyjnych furgonetek.

– Mam cię dość Kaczyński. Mówię do ciebie per Ty, bo na pan trzeba sobie zasłużyć. Ty nawet kroczku nie zrobiłeś w tym kierunku, więc słuchaj mnie intelektualny kurduplu. Odpowiedziałeś pałami, gazem i tym wszystkim, czym możesz kierować dzięki swojej prywatnej armii, policji, którą sam przekształcasz w prywatne ZOMO – mówi Durczok na opublikowanym w mediach społecznościowych nagraniu.

Były dziennikarz nazwał prezesa PiS „psychopatą” i stwierdził, że ten nienawidzi świata i ludzi.

Protestujący na Krakowskim Przedmieściu do opozycjonisty z PRL: Zamknij mordę, wypier***ać [WIDEO]

Protesty zwolenników liberalizacji prawa aborcyjnego przeniosły się w niedzielę przed i do kościołów. W Warszawie lewicowe środowiska manifestowały...

zobacz więcej

– Ci opancerzeni faceci pewnego dnia zwrócą się przeciwko Tobie. Dostaniesz to, na co pracowałeś latami, to się nazywa odwet. I nie ochroni cię nawet prywatna armia ochroniarzy. Apeluję o wstrzymanie czegoś, co wisi w powietrzu – rozlewu krwi – kontynuuje Durczok.

Zaatakował też miejscowego arcybiskupa Wiktora Skworca, zarzucając mu, że „pod domem bożym pałują ludzi”.

– Siedzi ci się dobrze w tej biskupiej d***e w fotelu? Uważasz, że jest w porządku? Ewangelia mówi, żebyś się ujął za tymi słabszymi – stwierdził Durczok.


Na koniec groził: „Za to wszystko któregoś dnia zapłacicie”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej