RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Znany polski kompleks uzdrowiskowy przyłączył się do walki z COVID-19

Jest to kolejny ośrodek, po nyskiej siedzibie Polsko-Amerykańskich Klinik Serca, które ich właściciel przekazał na potrzeby walki z COVID-19 (fot. Uzdrowisko Ustroń)

Znany polski kompleks uzdrowiskowy w Ustroniu udostępnił jeden ze swoich budynków i niemal 170 łóżek na potrzeby walki z COVID-19.

Szpital na PGE Narodowym ma być gotowy od środy

Rząd przygotowuje sieć szpitali tymczasowych, które w walce o zdrowie pacjentów chorych na COVID-19 mają wspierać już istniejące placówki. Szpital,...

zobacz więcej

Zarząd Przedsiębiorstwa Uzdrowiskowego Ustroń wystąpił o decyzję w sprawie czasowego ograniczenia przyjęć i zgłosił do NFZ deklarację otwarcia izolatorium w Sanatorium Narcyz. W przypadku pozytywnej decyzji NFZ, Uzdrowisko Ustroń we współpracy ze Szpitalem św. Elżbiety w Katowicach będzie realizowało funkcję izolatorium. 

Adam Rybicki, Wiceprezes Uzdrowiska Ustroń, zaznaczył, że placówka „jest gotowa włączyć kolejne budynki do przekształcenia jako izolatoria w walce z COVID-19”. 

Jest to kolejny ośrodek, po nyskiej siedzibie Polsko-Amerykańskich Klinik Serca, które ich właściciel przekazał na potrzeby walki z COVID-19.

Skala zachorowań w województwie śląskim przekracza obecnie 1000 przypadków na dobę. 

źródło:
Zobacz więcej