RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ogromna widownia filmu „Nieplanowane” w Telewizji Polskiej

Gdy w ubiegłym roku został pokazany po raz pierwszy, wywołał w Polsce wielką dyskusję światopoglądową. Opowiadający historię Abby Johnson, byłej dyrektorki kliniki aborcyjnej, film „Nieplanowane” pokazany w TVP1 w sobotę spotkał się z ogromnym zainteresowaniem publiczności. Obejrzało go 1,6 mln widzów. W niedzielę o godz. 22 w telewizyjnej „Jedynce” inny film: „Każde życie jest cudem”.

„Każde życie jest cudem”. Film o historii kobiety, która miała się nie urodzić

Miała się nie urodzić; lekarze mówili, że to „niezdolna do życia tkanka”. Jednak Gianna Jessen przyszła na świat – w 30. tygodniu ciąży, w wyniku...

zobacz więcej

Film „Nieplanowane” opowiada przemianę Abby Johnson, dyrektor placówki aborcyjnej podlegającej organizacji Planed Parenthood w Stanach Zjednoczonych. Kobieta była współodpowiedzialna za przeprowadzenie przeszło 22 tysięcy aborcji. Jej życie zmienił widok dziecka podczas wykonywania zabiegu aborcyjnego.

Obraz wywołał wielkie poruszenie w USA, doprowadził do zmiany prawa w dziewięciu stanach i wpłynął na przemianę życia wielu osób. Powstał na podstawie książki, w której Abby Johnson przedstawiła swoje doświadczenia. Po porzuceniu Planned Parenthood kobieta zajęła się obroną życia, wspiera także osoby, które pracowały w przemyśle aborcyjnym.

Dzięki Abby Johnson pracę w procederze aborcyjnym porzuciło 100 pracowników placówki, w której pracowała. Film cieszy się popularnością w kinach w USA, w Kanadzie oraz Wielkiej Brytanii.

Zyskał także ogromną widownię w Polsce. Został zaprezentowany ponownie w sobotę w telewizyjnej „Jedynce”, gdzie obejrzało go 1,6 mln widzów – poinformował na Twitterze prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski.

W niedzielę TVP1 pokaże inny film, oparty na historii kobiety, która miała się nie urodzić. „Każde życie jest cudem” już o godz. 22.

źródło:
Zobacz więcej