RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Biały Dom życzy zdrowia prezydentowi Dudzie

Prezydent USA Donald Trump niedawno sam pokonał koronawirusa (fot. PAP/EPA/KEN CEDENO)

Doradca prezydenta Stanów Zjednoczonych do spraw bezpieczeństwa narodowego Robert O’Brien przekazał prezydentowi Andrzejowi Dudzie, w imieniu własnym i Donalda Trumpa, życzenia szybkiego powrotu do zdrowia. Prezydent RP poinformował w sobotę, że jest zakażony koronawirusem.

To rekord zakażeń koronawirusem w USA. Blisko 89 tys. przypadków

W Stanach Zjednoczonych w ciągu minionej doby stwierdzono rekordowe 88 973 zakażenia koronawirusem - podał w sobotę wieczorem czasu lokalnego...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Robert O’brien przekazał wyrazy wsparcia dla polskiego prezydenta.

– Prezydent Trump przekazuje prezydentowi Dudzie serdeczne pozdrowienia, życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia. On jest silnym człowiekiem i wierzymy, że wyzdrowieje – powiedział Robert O’Brien.

Doradca Donalda Trumpa zwrócił uwagę, że choroba polskiego prezydenta jest kolejnym dowodem na to, iż koronawirus rozprzestrzenia się po całym świecie. – Ostatnio spotkałem się w Brazylii z prezydentem Jairem Bolsonaro, który tak jak ja miał COVID-19 i wyzdrowiał – powiedział Robert O'Brien.

– Jestem przekonany, że podobnie jak prezydent Trump, prezydent Duda pokona chorobę – dodał.

Robert O’Brien przyznał, że COVID-19 jest bardzo groźną chorobą. – Jestem jednak przekonany, że jako naród przejdziemy przez epidemię i że Polacy także ją pokonają – powiedział doradca prezydenta Trumpa.

Przypomniał też, że na początku epidemii Polska przysłała do Chicago lekarzy, którzy pomagali amerykańskim kolegom, za co – jak zapewnił – Ameryka jest bardzo wdzięczna.

Życzenia od Georgette Mosbacher

Wcześniej wyrazy wsparcia dla Andrzeja Dudy zamieściła na Twitterze ambasador USA w Warszawie Georgette Mosbacher. „Modlę się o jak najszybszy powrót do zdrowia Pana Prezydenta Andrzeja Dudy. Życzę Panu Prezydentowi dużo siły!” – napisała.

źródło:
Zobacz więcej