RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Protestujący na Krakowskim Przedmieściu do opozycjonisty z PRL: Zamknij mordę, wypier***ać [WIDEO]

Protesty zwolenników liberalizacji prawa aborcyjnego przeniosły się w niedzielę przed i do kościołów. W Warszawie lewicowe środowiska manifestowały m.in. przed kościołem Św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu, skandując wulgarne hasła. Doszło do przepychanek i aktów agresji. Gdy z protestującymi chciał porozmawiać działacz opozycji w PRL Adam Borowski, tłum zaczął skandować w jego kierunku: „Zamknij mordę”, „Wypier***ać”.

Opozycja realizuje program Urbana: „Popieram demolkę! Dop***lajcie biało-czerwonym!”

Opozycja totalna znowu wzywa do rewolucji. Problem w tym, że jej politycy od samego początku tracą kontrolę nad swoim dziełem. Chcąc dojść do...

zobacz więcej

W stolicy policja zmuszona była interweniować, gdy w niedzielę po raz kolejny rozpoczęły się protesty związany z czwartkowym wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie przepisów o dopuszczalności aborcji.

Doszło do przepychanek oraz prób wtargnięcia manifestantów do kościoła Św. Krzyża. W czasie, gdy grupa świeckich osób modliła się na schodach prowadzących do kościoła, na chodniku kilkadziesiąt, głównie młodych osób skandowało: „wypier***ać”, „piekło kobiet” czy „prawa kobiet”. Na transparentach i plakatach widniały hasła „Katolicy katują kobiety”, „Wara od kobiecych wyborów”. W tle liczne tęczowe i czarne flagi.

Mimo ochrony wejścia do światyni kilku uczestnikom protestu udało się wtargnąć do środka, gdzie odbywała się msza i chrzest kilkorga dzieci.

Do protestujących próbował dotrzeć Adam Borowski, działacz antykomunistycznej opozycji. Wyszedł do manifestantów przed kościołem Św. Krzyża. Na nagraniach widać, że jedyną reakcją agresywnego tłumu były wznoszone okrzyki „wypier***ać”, skierowane wobec Borowskiego.

źródło:
Zobacz więcej