RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Szpital na PGE Narodowym ma być gotowy od środy

Rząd przygotowuje sieć szpitali tymczasowych, które w walce o zdrowie pacjentów chorych na COVID-19 mają wspierać już istniejące placówki. Szpital, który powstaje w Warszawie na PGE Narodowym, ma być gotowy w środę.

„Rekomendujemy naszym seniorom, aby pozostawali w domu, jeżeli nie ma potrzeby”

„Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów” – to nowy projekt, w którym rząd, samorządy i instytucje pomocowe wspólnie pracują nad pomocą dla osób...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Obecnie na PGE Narodowym instalowany jest potrzebny sprzęt. Początkowo będzie tu 300 łóżek, które będą miały dostęp do tlenu. Znajdą się tu także łóżka z respiratorami, a więc dla osób, które najciężej przechodzą chorobę.

Jeśli zajdzie taka potrzeba, ta baza może zostać rozszerzona – najpierw do 500 łóżek, a w kolejnych etapach nawet do 1000.

To, że szpital będzie gotowy w środę nie znaczy, że już tego dnia pojawią się pierwsi pacjenci. Najpierw muszą zostać wykorzystane wszystkie miejsca w szpitalach w Warszawie i woj. mazowieckim.

„Dopiero jeśli te wszystkie możliwości systemu zdrowia zostaną wyczerpane, to pacjenci zaczną trafiać do szpitali tymczasowych. Dlatego mam nadzieję, że ten szpital nie będzie musiał być wykorzystany” – mówił wcześniej koordynator projektu Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

źródło:
Zobacz więcej