RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Wywalili nam śmieci z budowy”. Dewastacja kościoła w Krakowie

O zdarzeniu poinformował na Twitterze radny PiS Dariusz Matecki (fot. Dariusz Matecki, Twitter)

W niedzielę proaborcyjni aktywiści wyrzucili śmieci z budowy na schody kościoła parafii św. Jana Kantego w Krakowie w niedzielę. O zdarzeniu poinformował na Twitterze radny PiS Dariusz Matecki.

Poseł Scheuring-Wielgus z proaborcyjnymi hasłami pod ołtarzem

Posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus pojawiła się wraz z mężem w toruńskim kościele. Podczas Mszy zaprezentowali transparenty z proaborcyjnymi...

zobacz więcej

Niecenzuralne okrzyki pod adresem abp. Jędraszewskiego pojawiły się również wczoraj pod Oknem Papieskim przy ul. Franciszkańskiej 3. Swoją aprobatę dla takiego pokazu chamstwa wyraził również prof. Leszek Balcerowicz.

Dewastacje mają związek z proaborcyjną akcją Ogólnopolskiego Strajku Kobiet „Słowo na niedzielę”. Manifestanci dewastują kościoły, pomniki, przerywają niedzielne nabożeństwa.

Organizacje sprzeciwiające się orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego zapowiedziały akcje mające zakłócić niedzielne nabożeństwa w świątyniach. Jedną z form protestu ma być malowanie fasad kościołów lub przyklejanie na nich plakatów.

„Jutro w Warszawie – Słowo na niedzielę, odwiedziny w kościele” – zapowiedziano na profilu proaborcyjnego ruchu Strajk Kobiet.

Za przeszkadzanie w wykonywaniu aktu religijnego Kościoła lub innego związku wyznaniowego oraz za znieważanie miejsc obrzędów religijnych sprawcom mogą grozić kary grzywny lub pozbawienia wolności.

źródło:
Zobacz więcej