RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Poseł Scheuring-Wielgus z proaborcyjnymi hasłami pod ołtarzem

Joanna Scheuring-Wielgus (fot. PAP/Tomasz Gzell; Twitter/ J. Scheuring-Wielgus)

Posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus pojawiła się wraz z mężem w toruńskim kościele. Podczas Mszy zaprezentowali transparenty z proaborcyjnymi hasłami. Prezes Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski zapowiedział złożenie zawiadomienia do prokuratury w tej sprawie.

„Kocham mojego męża, bo zawsze mnie wspiera i zawsze stoi po stronie kobiet. Dzisiaj zostawiliśmy więc słowo na niedzielę w kościele św Jakuba w Toruniu, w którym 17 lat temu braliśmy ślub kościelny” – napisała posłanka w mediach społecznościowych.

„Ich cierpienie jest dzisiaj naszym cierpieniem i nie możemy być obojętni” – napisał z kolei Robert Bierdoń, zamieszczając zdjęcie Scheuring-Wielgus i jej męża w kościele. „Liczę, że posłowie odbiorą immunitet Scheuring-Wielgus i stanie przed sądem za złośliwe przeszkadzanie publicznemu wykonywaniu aktu religijnego kościoła” – zareagował na wpis posłanki szczeciński radny PiS Dariusz Matecki. Prezes Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski stwierdził natomiast, że przestępstwem jest zarówno zakłócanie mszy, jak i publiczne pochwalanie czynu zabronionego. „Złożymy zawiadomienia, zażądamy uchylenia immunitetu” – zapowiedział.

źródło:
Zobacz więcej