RAPORT

Prorosyjska era Tuska

NSZZ Policjantów: Mamy swoje rodziny i poglądy. „Walka z policją to droga donikąd"

Przewodniczący NSZZ Policjantów: Jeśli ktoś podniesie rękę na policjanta powinien ponieść surowe konsekwencje (fot. PAP/Marcin Bielecki)
Przewodniczący NSZZ Policjantów: Jeśli ktoś podniesie rękę na policjanta powinien ponieść surowe konsekwencje (fot. PAP/Marcin Bielecki)

Najnowsze

Popularne

„Policjanci nie są niczyimi wrogami i przeciwnikami. Walka z policją jest drogą donikąd. Policja stoi po stronie prawa i my policjanci będziemy reagowali wszędzie tam, gdzie prawo będzie łamane, bez względu czy będą je łamać protestujący przedsiębiorcy, zwolennicy aborcji czy kibole” – przekazał w komunikacie portalowi tvp.info Rafał Jankowski, Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów.

Rzecznik KSP: To miało niewiele wspólnego ze zgromadzeniem o charakterze pokojowym [WIDEO]

– Biorąc pod uwagę stan epidemiczny w którym się znajdujemy, niestety nie mam możliwości organizowania zgromadzeń spontanicznych. To było...

zobacz więcej

„Taka jest nasza rola. Jeśli jednak ktoś podniesie rękę na polskiego policjanta powinien ponieść surowe konsekwencje bez względu na intencje, dla których wyszedł na ulicę. Prawo jest prawo. Służba jest służba” – zaznaczono w dokumencie.

„Policjanci są również obywatelami naszego kraju. Zmagają się z takimi samymi codziennymi problemami, jak wszyscy Polacy. Mają swoje przekonania religijne i sympatie polityczne. Jedni są bardziej prawicowi, inni lewicowi. Mają swoje rodziny, wychowują dzieci, są częścią naszego społeczeństwa. Moje koleżanki ze służby spełniają się w rolach matek, żon. Mamy też swoje poglądy na różne sprawy, sprawę aborcji również – podkreślono.

Dodano również, że „światopogląd ludzi w niebieskich mundurach jest pewnie tak samo podzielony jak reszty społeczeństwa”.

„Po co te informacje ? Ano po to, że my swoje przekonania zostawiamy w domu wychodząc na służbę. Policja musi być apolityczna i neutralna światopoglądowo. I nie może być elementem wykorzystywanym w grze w zależności od potrzeb politycznych poszczególnych grup” – przekazano w oświadczeniu przez Rafała Jankowskiegp, Przewodniczącego Zarządu Głównego NSZZ Policjantów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej