RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Katarzyna Tusk relacjonowała ojcu manifestację w Gdyni. Pochwaliła się odpowiedzią

Uczestnicy protestu przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego przed willą rządową przy ulicy Parkowej w Warszawie (fot. PAP/Leszek Szymański)

Katarzyna Tusk, córka byłego premiera, była na sobotniej manifestacji w Gdyni. Swoją internetową korespondencją z Donaldem Tuskiem na ten temat podzieliła się na swoim instagramowym koncie poświęconym modzie. – Tatulku, w Gdyni tłum. Miasto zablokowane. Nigdy czegoś takiego nie widziałam – napisała blogerka modowa. – To wasza rewolucja – ocenił w odpowiedzi szef Europejskiej Partii Ludowej.

Protesty w Gdyni. Sforsowano drzwi biura posła PiS Marcina Horały

Doszło do zniszczenia drzwi wejściowych do kamienicy, w której mam biuro poselskie z @JanuszSniadek. Czekam na potępienie tego aktu fizycznej...

zobacz więcej

W sobotnie popołudnie, w Trójmieście odbyły się demonstracje przeciwko czwartkowemu wyrokowi TK uznającemu aborcję z powodów eugenicznych za niezgodną z ustawą zasadniczą.

„Tatulku, w Gdyni tłum. Miasto zablokowane. Nigdy czegoś takiego nie widziałam. I mnóstwo młodych” – relacjonowała ojcu Katarzyna Tusk Strajk Kobiet, zorganizowany po wprowadzeniu w kraju nowych obostrzeń związanych z gwałtownym wzrostem zachorowań na COVID-19. „To wasza rewolucja” – przeczytała w odpowiedzi. Donald Tusk poradził też córce, żeby „na siebie uważała”.

O tej manifestacji informował w sieci również Marcin Horała, gdy zaatakowano jego biuro poselskie. „Doszło do zniszczenia drzwi wejściowych do kamienicy, w której mam biuro poselskie z @Janusz Śniadek. Czekam na potępienie tego aktu fizycznej agresji ze strony „obrońców kobiet”. Wszyscy pracujący w naszym biurze, to kobiety” – informował na Twitterze sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego.

źródło:
Zobacz więcej