RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Protesty w Gdyni. Sforsowano drzwi biura posła PiS Marcina Horały

W Gdyni interweniowała policja (fot. PAP/Andrzej Grygiel)
W Gdyni interweniowała policja (fot. PAP/Andrzej Grygiel)

Doszło do zniszczenia drzwi wejściowych do kamienicy, w której mam biuro poselskie z @JanuszSniadek. Czekam na potępienie tego aktu fizycznej agresji ze strony „obrońców kobiet” - napisał na Twitterze poseł Marcin Horała. Podczas manifestacji zablokowane zostało centrum miasta.

Atakował policjantów, nie chciał podać swoich danych. Okazało się, że to poseł Lewicy

Policjanci w Katowicach zostali zmuszeni do interwencji wobec Macieja Kopca, posła Lewicy. 30-latek zaatakował mundurowych i kopał w ich tarcze....

zobacz więcej

W sobotnie popołudnie w Trójmieście odbyły się demonstracje przeciwko czwartkowemu wyrokowi TK uznającemu aborcję z powodów eugenicznych za niezgodną z ustawą zasadniczą.

O godz. 17 na skwerze Kościuszki w Gdyni rozpoczął się protest „ Piekło kobiet”. Policja wzywała demonstrujących do rozejścia się. Jednak manifestanci przeszli Świętojańską pod Urząd Miasta w Gdyni, a potem w kierunku biura poselskiego PiS na Starowiejskiej.

Jak pisze podaje trójmiejski portal „Gazety Wyborczej”, „Na Starowiejskiej, pod biurem posła PiS Marcina Horały protestujący puścili »Marsz Imperialny« z sagi »Star Wars«”. Na nawoływania policji do rozejścia się, krzyczeli: „Mamy prawo protestować”.

Atak „kibiców” na biuro Horały

Następnie doszło do ataku na biuro poselskie Marcina Horały. „ Doszło do zniszczenia drzwi wejściowych do kamienicy, w której mam biuro poselskie z @Janusz Śniadek” – poinformował poseł na Twitterze . „Czekam na potępienie tego aktu fizycznej agresji ze strony „obrońców kobiet”. Wszyscy pracujący w naszym biurze, to kobiety ” – podkreślił Horała. Jak opisuje „Gazeta Wyborcza”, „biorący udział w proteście kibice Arki Gdynia sforsowali kopniakami drzwi do biura poselskiego i wbiegli do środka. Policja ruszyła za nimi. Funkcjonariusze użyli też gazu”.

Marcin Horała zauważa jednak, że wersja z „kibicami” jest niepotwierdzona. Zauważa przy tym, że „skandujący »Donald matole” to dla »Wyborczej« pogardzani »kibole«. Tylko akt agresji na biuro poselskie PiS pozwala na awans na »kibica«”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej