RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Stop bzdurom” do Trzaskowskiego: Ty też masz wypier****ć

„Stop bzdurom” w wulgarnych słowach pisze o Trzaskowskim  i poprzednim rządzie (fot. PAP/Leszek Szymański; Twitter/Stop bzdurom)
„Stop bzdurom” w wulgarnych słowach pisze o Trzaskowskim i poprzednim rządzie (fot. PAP/Leszek Szymański; Twitter/Stop bzdurom)

Trzaskowski, ty też masz wypier****ć. Ten protest jest spowodowany tym, że przez lata waszych neoliberalnych rządów broniliście zastanego „kompromisu” aborcyjnego. Prawa Kobiet to nie jest wasza kampania reklamowa ch**e – napisano na profilu tzw. inicjatywy„Stop bzdurom” na Twitterze. Jej najbardziej znanym działaczem jest aktywista LGBT Michał Sz. ps. „Margot”.

Trzaskowski „solidaryzuje się z Polkami”. Jego współpracownik chciał jedną z nich „j***ć nożem”

Sobota w Warszawie była trzecim z kolei dniem protestów po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził niezgodność dopuszczalności...

zobacz więcej

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski bierze udział w protestach przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego stwierdzającemu niezgodność dopuszczalności aborcji eugenicznej z ustawą zasadniczą.

– Nie ma zgody na to piekło, które PiS szykuje kobietom. Niestety ta władza zachowuje się w sposób niewiarygodnie cyniczny, w środku epidemii prowokuje nas do tego, by protestować – mówił prezydent stolicy na nagraniu opublikowanym na Facebooku.

Podkreślił, że jest na proteście jako prezydent Warszawy, sprawdza, czy wszystko przebiega w bezpieczny sposób i apeluje do zgromadzonych, żeby zachowywać się zgodnie ze wszystkimi środkami ostrożności. Nie ustosunkował się do obowiązującego zakazu zgromadzeń powyżej pięciu osób.  

– Widziałem tłumy wkurzonych, zdeterminowanych ludzi – dodał Trzaskowski twierdząc, że „solidaryzuje się ze wszystkimi Polkami”.

– Emocje protestujących po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie dopuszczalności aborcji są zrozumiałe, ale najgorsze jest to, że PiS-owi o to chodzi, by je wywołać, by ludzie byli na ulicach i przykryć tym swoje niekompetencje – powiedział Trzaskowski w sobotę w rozmowie z TVN24.

Do udziału Trzaskowskiego w protestach odniosła się inicjatywa „Stop bzdurom”. W komentarzu opublikowanym na Twitterze stwierdzono, że protesty są spowodowane tym, że poprzednia władza broniła kompromisu aborcyjnego. „Rząd na bruk, bruk na rząd. Na ten poprzedni też” – napisano na profilu „Stop bzdurom”.

źródło:
Zobacz więcej