RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Emerytowany pułkownik armii USA: Reagan bronił prawa do protestów

Pomnik Reagana został pomazany sprayem (fot. REUTERS/Kacper Pempel)

Ray Wojcik, emerytowany pułkownik armii USA i były attaché wojskowy w Polsce odniósł się do sprawy zdewastowania pomnika Ronalda Reagana w Warszawie. Zaskoczony oficer podkreślił, że b. prezydent USA był orędownikiem polskiej wolności, w tym prawa do zgromadzeń i protestów.

Zdewastowano pomnik Reagana w Warszawie. Wandale zostawili napisy: „Pro abo”, „ch**”

Ktoś pomazał sprayem pomnik byłego prezydenta USA Ronalda Reagana w Warszawie. Pojawiły się na nim m.in. napisy „pro abo” oraz osiem gwiazdek, co w...

zobacz więcej

Na pomniku pojawiły się m.in. napisy „pro abo” oraz osiem gwiazdek, co w retoryce środowisk krytykujących rząd oznacza: „J***ć PiS”.

Płk. Wojcik zastanawia się, dlaczego protestujący zniszczyli pomnik człowieka, który opowiadał się za polską wolnością, w tym za prawem do protestów i zgromadzeń. Dodał, że być może kierowały nimi te same powody, jakimi zasłaniali się protestujący w Waszyngtonie, gdy niszczyli pomniki Polaków, broniących amerykańskiej wolności.

„Fenomenalna ignorancja historii” – podsumował Wojcik, który obecnie kieruje warszawskim oddziałem think tanku CEPA (Center for European Policy Analysis).

źródło:
Zobacz więcej