RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Niemcy: Kolejny rekordowy przyrost zakażeń koronawirusem

W Niemczech potwierdzono do tej pory 418 005 przypadków zakażenia koronawirusem (fot. PAP/EPA/SASCHA STEINBACH)
W Niemczech potwierdzono do tej pory 418 005 przypadków zakażenia koronawirusem (fot. PAP/EPA/SASCHA STEINBACH)

Najnowsze

Popularne

W Niemczech po raz kolejny odnotowano rekordową liczbę nowych zakażeń koronawirusem od początku pandemii. W ciągu minionej doby zarejestrowano prawie 15 tys. nowych infekcji.

Jaka będzie liczba zakażeń w najbliższych dniach? Wirusolog prognozuje

Gdyby zostało utrzymane to tempo, to można powiedzieć, że dzienna porcja nam się podwoi. Jeśli działania będą w miarę skuteczne – mówię już nawet o...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Instytut im. Roberta Kocha podał, że w ciągu ostatniej doby w RFN zarejestrowano rekordową liczbę nowych infekcji - 14 714 i 49 kolejnych zgonów.

Jak tłumaczą jednak niemieccy lekarze i eksperci, tak wysokie liczby nowych zachorowań na COVID-19 wynikają także z tego, że zwiększono możliwość przeprowadzania testów. Zresztą najnowsze dane wskazują zawsze na przebieg pandemii sprzed tygodnia. Wobec tego nie ma tam jeszcze skutków zwiększonych ostatnio restrykcji.

Tymczasem kanclerz Angela Merkel ponownie wezwała rodaków do ograniczenia kontaktów społecznych. Minister gospodarki Peter Altmaier domaga się zaś ujednolicenia obostrzeń sanitarnych. W rozmowie z grupą medialną Funke polityk CDU zapewnia, że sprawna walka z pandemią zależy od większej decyzyjności rządu federalnego.

W ostatnich tygodniach niemiecki rząd przekonywał, że kolejne zaostrzenia przepisów powinny zależeć od liczby przypadków w danym regionie. Tymczasem politycy z Bawarii od początku apelowali, by szukać jednolitych rozwiązań dla całego kraju.

W Niemczech potwierdzono do tej pory 418 005 przypadków zakażenia koronawirusem i 10 003 zgony.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej