RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Otworzyli ogień do uczniów w klasie”. Krwawy atak na szkołę

Napastnicy otworzyli ogień do dzieci w klasie (fot. Reuters/Josiane Chemou, zdj. ilustr.)

Uzbrojeni napastnicy zabili pięcioro dzieci, a dziewięcioro ranili w ataku na szkołę w mieście Kumba na zachodzie Kamerunu, gdzie działają separatyści – poinformował przedstawiciel lokalnych władz.

Atak dżihadystów na obóz przesiedleńczy. Jest wiele ofiar

W ataku, jaki w niedzielę na obóz przesiedleńczy w północnym Kamerunie, przypuścili bojowcy z organizacji islamistycznej Boko Haram, zginęło co...

zobacz więcej

O sobotni atak w Regionie Południowo-Zachodnim władze obwiniły secesjonistów, którzy na zachodzie Kamerunu chcą utworzyć odrębne państwo. Agencja Reutera informuje jednak, że nie była w stanie od razu zweryfikować tych informacji.

– Zaatakowali około południa. Znaleźli dzieci w klasie i otworzyli do nich ogień – powiedział Ali Anougou, zastępca prefekta 180-tysięcznej Kumby. Dodał, że dziewięcioro pozostałych dzieci zostało poważnie rannych i wysłanych do szpitala.

Separatyści w niespokojnych anglojęzycznych Regionach Południowo-Zachodnim i Północno-Zachodnim walczą o stworzenie odrębnego państwa.

W przeszłości zamykali szkoły i wprowadzali godziny policyjne w ramach protestu wobec francuskojęzycznego rządu i jego, jak twierdzą secesjoniści, polityki marginalizacji anglojęzycznej mniejszości.

W zeszłym roku władze oskarżyły separatystów o porwanie kilkudziesięciorga dzieci w wieku szkolnym, czemu ci zaprzeczyli.

źródło:

Zobacz więcej