RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Sebastian J., człowiek Giertycha „od wszystkiego”

Sebastian J. jest przy Romanie Giertychu osobą od wszystkiego. Niedawno występował jako poszkodowany frankowicz w sporze z bankiem Leszka Czarneckiego, ale pojawiło się podejrzenie, że celem jego działań jest spowalnianie, torpedowanie działań, które mogły zaszkodzić Czarneckiemu – mówił w TVP Info Samuel Pereira. Szef portalu tvp.info, komentując przeszukanie we włoskiej posiadłości Giertychów, odniósł się do kontrowersji, które swoim wpisem o „przepraszającym oficerze włoskich carabinieri” wywołała żona mecenasa, Barbara Giertych.

Były „goryl” Giertycha torpeduje proces frankowiczów przeciw Getin Noble Bankowi

Frankowicze walczący z Getin Noble Bankiem nie mogą się doczekać rozpoczęcia procesu. Wszystko przez Sebastiana Jarguta, bliskiego współpracownika...

zobacz więcej

„Prawa ręka Romana Giertycha kontra proces przeciwko Getin Noble Bankowi – prawnik frankowiczów stawia zarzuty o torpedowanie sprawy.” - pisała dwa lata temu „Rzeczpospolita” 


 Przez Sebastiana J. frankowicze walczący z Getin Noble Bankiem nie mogli doczekać się rozpoczęcia procesu. Informacje „Rz” wskazywały na to, że Roman Giertych umyślnie wstawił swojego człowieka do obozu frankowiczów, żeby torpedował ich działania. 

Jak wyglądało modus operandi człowieka Romana Giertycha?

– To, co robi pan J. , można ocenić jako działanie zmierzające do przewlekania postępowania – mówił mec. Mariusz Korpalski z kancelarii prowadzącej sprawę frankowiczów. Zdaniem gazety Sebastian J. opóźniał jej procedowanie poprzez składanie szeregu wniosków, które powodują odraczanie postępowania. Człowiek Giertycha, również posiadając kredyt frankowy w Getin Noble Banku, zgłosił się do procesu wiosną 2016 r. Pozwy w sprawie złożono już w 2014 r.

źródło:
Zobacz więcej