RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Rzecznik policji: Nie interesuje nas cel protestów. Dbamy o bezpieczeństwo

Najnowsze

Popularne

– Jedyna osoba, która odniosła obrażenia, to policjant. Bezpieczny przemarsz przez miasto to zasługa policjantów, szczególnie ruchu drogowego – przekazał w rozmowie z portalem tvp.info rzecznik KSP nadkom. Sylwester Marczak.

Rzecznik policji o protestach: Szokująca ilość agresji [WIDEO]

Po czwartkowym wyroku TK ws. aborcji w polskich miastach odbyły się manifestacje. – W Warszawie mieliśmy do czynienia z dużymi emocjami. To było...

zobacz więcej

– Robimy to co do nas należy. Chronimy innych nawet, gdy oni sami tego nie rozumieją. Policjanci mają różne poglądy, ale w służbie jesteśmy profesjonalistami. Nie interesuje nas cel protestów. Najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo – zaznaczył nadkomisarz.

„Policjanci od początku informowali gromadzące się osoby o obowiązujących obostrzeniach sanitarnych. Legitymowano osoby, które nie przestrzegały tych zasad. Wystawiano mandaty karne. W przypadku odmowy przyjęcia informowano o postępowaniu przed sądem” – podała Stołeczna Komenda Policji na Twitterze.

W piątek podczas manifestacji, według relacji reporterów portalu tvp.info, zebrani odpalili race i świece dymne, a w kierunku mundurowych poleciały petardy. Środki pirotechniczne wybuchały tuż obok stróżów prawa, a policjanci starali się nie odpowiadać siłą i apelowali o zachowanie zgodne z prawem.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej