RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nowe obostrzenia co do wjazdu z Polski do Niemiec

Negatywny wynik testu na koronawirusa lub przejście dwutygodniowej kwarantanny to wymogi obowiązujące od niedzieli, aby wjechać z Polski do Niemiec. Polska znalazła się na niemieckiej liście krajów zaliczanych do obszarów zagrożenia koronawirusowego.

Obowiązkowa kwarantanna dla podróżujących z Polski do Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania od soboty wprowadza obowiązkową 14-dniową kwarantannę dla osób przyjeżdżających z Polski – podają brytyjskie media. Do nawet 10...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Według informacji Federalnego Ministerstwa Zdrowia, część osób będzie zwolniona z obowiązku odbycia kwarantanny nawet przy braku ujemnego wyniku testu. To między innymi pracownicy transgraniczni, którzy są zatrudnieni w Niemczech i przynajmniej raz w tygodniu powracają do Polski.

Nowe obostrzenia nie dotyczą też osób, które przebywają w obszarze ryzyka do 24 godzin lub odwiedzają tam krewnych pierwszego stopnia.

Za obszary ryzyka uchodzą w Niemczech kraje lub regiony, w których w ciągu ostatnich siedmiu dni liczba nowych zakażeń koronawirusem przekroczy 50 na 100 tys. mieszkańców.

Wyłączeni z ograniczeń są wysokiej rangi dyplomaci i politycy, których czas pobytu w Niemczech nie przekracza 72 godzin. Z konieczności odbywania kwarantanny mogą być też zwolnione osoby, które wracają z Polski do innego państwa i mogą zaświadczyć, że najkrótsza trasa wiedzie przez Niemcy.

źródło:
Zobacz więcej